Україна запропонувала РФ змінити схему доставки гумпомощи на Донбас
МЗС України направив до МЗС Росії пропозиції щодо доставки гуманітарних вантажів на Донбас
Міністерство закордонних справ України направило до МЗС Росії документ "Спільний алгоритм доставки українських і російських гуманітарних вантажів в деякі райони Луганської та Донецької областей" з пропозицією змінити схему доставки гуманітарної допомоги на Донбас, повідомляє "Комерсант" з посиланням на джерела.
Так, Україна наполягає на тому, щоб замість нинішніх гуманітарних колон вантажі поставлялися по залізниці. Поїзд повинен перетинати кордон України в районі населеного пункту Тополі (Харківська область), перевірка вантажу повинна проводитися в місті Куп'янську. У Куп'янську до складу з російським вантажем повинні під'єднуватися вагони з української гумпомощью. У бік Донецька склад повинен йти через Красний Лиман, Кривий Торець і Ясинувата. А в бік Луганська - через Сватове і Светланово.
Для того щоб вантаж був визнаний гуманітарних, Росія повинна за тиждень до його відправлення направити в МКЧХ, управління верховного комісара ООН у справах біженців або іншу узгоджену з Україною міжнародну організацію детальну інформацію про його зміст. Такі ж дані повинні бути спрямовані РФ в Міністерство соціальної політики України, яке повинно протягом одного робочого дня прийняти рішення про можливість визнання вантажу гуманітарною і в разі позитивного рішення проінформувати про це виконавчі влади, Національний банк та представників місцевого самоврядування.
Крім того, перевірка вантажу у Куп'янську повинна проходити у денний час. Інспекції повинні здійснювати співробітники української митниці і прикордонної служби разом з МКЧХ. В ході перевірки повинна вестися фото - і відеозйомка. Після перевірки російський вантаж об'єднується з українським, всі вагони маркуються емблемою червоного хреста (або іншої організації). На проміжку від Куп'янська до лінії дотику з територіями, контрольованими ополченцями, вантаж повинні супроводжувати співробітники міжнародної організації, а також представники Служби безпеки України та українського Міністерства внутрішніх справ. Після перетину лінії зіткнення за забезпечення безпеки складу відповідає російська сторона. Вона ж разом з МКЧХ (або іншою організацією) несе відповідальність за розподіл вантажу. При цьому за процесом роздачі допомоги повинні стежити представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Російська сторона поки не відреагувала на пропозицію України.
Нагадаємо, Росія готує 32-й за рахунком "гуманітарний конвой" на Донбас 16 липня.