За даними ЗМІ, російське хімічне лобі продовжує набирати обертів в Україні
Російське хімічне лобі продовжує набирати обертів в Україні, загрожуючи повною зупинкою декількох українських хімічних підприємств. Про це йдеться в статті Ріти Резник під назвою "Колапс українського хімпрому та його наслідки" на "Дзеркалі тижня".
Рівнеазот, Черкаський "Азот" і Сєвєродонецький Азот зупинили свою роботу ще навесні і досі не можуть відновити діяльність. На думку автора, причиною стало лобіювання інтересів російських компаній представниками деяких аграрних асоціацій.
"Процес боротьби з російською експансією на вітчизняному ринку не обіцяє бути легким – як це не дивно, союзником РФ імпортерів азотних добрив виступають деякі аграрні асоціації в Україні", - йдеться в статті.
У цьому контексті автор згадує заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, який заявляє про необхідність обнулення мит на імпорт російського товару, без чого запуск українського виробництва практично неможливий при існуючому перекосі цін на газ.
Українські ж підприємства, які входять у новостворену групу Ostchem, з березня 2017 року не отримали фінансування для закупівлі енергоносіїв.
Як відомо, навесні 2017 року Мінекономіки розробило проект по відновленню фінансування підприємств публічним акціонерним товариством "Аграрний фонд", яке має державний статут і володіє достатньою кількістю коштів.
"Аграрний фонд" ставав одержувачем вироблених Ostchem міндобрив, які планувалося направити сільгоспвиробникам вже в період осінньої посівної.
Проте на сьогоднішній день реалізація цього проекту призупинена. "Від цього плану довелося відмовитися", – пояснює глава ПАТ "Аграрний фонд" Андрій Радченко.
Як повідомляє "Дзеркало тижня", найбільші українські закупівельники міндобрив – такі, як "Райз" і "Ерідон", незважаючи на заборгованість перед ними, висловили готовність купувати продукцію Ostchem, законтрактувавши великі партії ще на етапі переговорів про запуск.
"Зараз найважливіше – відновити виробництво, а з боргами будемо розбиратися потім, – говорить керівник однієї з компаній-дистриб'юторів. – Ми вважаємо за краще мати справу з українським виробником".
За підрахунками експертів, державний бюджет може втратити 1 млрд доларів вже навесні майбутнього року, якщо лобіювання інтересів російських компаній продовжить превалювати над національними інтересами, йдеться в матеріалі.