Інтерконнектор збільшити поставки газу для України та інтегрувати транспортні системи в регіоні Східної Європи
Польський і український оператори ГТС - GAZ-SYSTEM S. A. та ПАТ "Укртрансгаз" планують найближчим часом почати проектні роботи, спрямовані на будівництво газового інтерконектора Польща - Україна, що об'єднує транспортні системи обох країн. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ "Укртрансгаз".
Планований газовий інтерконнектор Польща - Україна включає в себе будівництво нового газопроводу між газовим пунктом Германовичі на польській території та Більче-Волиця на українській. Довжина траси інтерконектора становитеме 99,3 км.
Ініціатори проекту очікують, що проект буде готовий до повної комерційної експлуатації, починаючи з 2020 року.
При цьому, після реалізації першого етапу проекту, новий інтерконнектор повинен забезпечити збільшення обсягу експорту природного газу з Польщі в Україну максимум на 5 млрд куб. м. у рік (в залежності від технічних параметрів транспортування газу в транспортній системі).
Реалізація другого етапу проекту дозволить збільшити обсяг експорту до 8 млрд куб. м. в рік, однак рішення про здійснення другого етапу буде залежати від підтвердженого інтересу ринку.
За словами керівника відділу зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ "Укртрансгаз" Максима Білявського, спільні проектні роботу будуть тривати близько 10 місяців і попередньо в березні 2017 року сторони приступлять до будівництва інтерконектора. З української сторони, як зазначив Білявський, в проекті будуть задіяні до тисячі фахівців.
Основна мета інтерконектора між польською і українською системами полягає в диверсифікації поставок газу для України та подальшої інтеграції транспортних систем (згідно енергетичних ринків) в регіоні Східної Європи.
Введення в дію проекту сприятиме розширенню зони покриття в напрямку коридору Північ - Південь за рахунок більш тісної інтеграції української газотранспортної мережі з регіоном Центральної та Східної Європи. Проект також дозволить значно збільшити обсяги інтегрованого ринку газу в регіоні.
Такий масштабний ефект має в перспективі позитивно вплинути на конкуренцію і привабливість регіону для учасників ринку.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна має намір постачати електроенергію в Польщу з Хмельницької АЕС.