Україна планує залучити у "Євроатому" та ЄБРР 800 млн євро для підвищення безпеки АЕС, - Міненерговугілля
Україна розраховує на підтримку європейськими інституціями комплексної зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій та очікує на надання 800 млн євро позики на реалізацію цієї програми від "Євроатому" та ЄБРР. Про це повідомив директор департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микита Константінов за результатами зустрічі Україна-ЄС з питань співпраці в енергетичній сфері 22 березня 2012 р. в Брюсселі, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.
За словами Микити Константінова, у ході зустрічі українська сторона наголошувала на важливості підтримки європейських фінансових установ у фінансуванні Комплексної зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС, загальна вартість якої становить понад 12 млрд грн.
"Важливе питання, яке стосується підвищення рівня безпеки українських АЕС - це підтримка "Євроатомом" та ЄБРР Комплексної зведеної програми підвищення безпеки українських енергоблоків. Загальна вартість програми становить більше 12 млрд гривень. І ми очікуємо, що "Євроатом" та ЄБРР спільно нададуть у другому півріччі цього року спільну позику на виконання цієї програми на рівні 800 млн євро", - повідомив він.
При цьому Микита Константінов зазначив, що позику Україні буде надано на надзвичайно пільгових умовах.
Микита Константінов додав, що Україна приєдналася до європейської ініціативи у проведенні цільової переоцінки безпеки блоків АЕС ("стрес-тестів") і зараз проводиться незалежна експертиза національних звітів, в якій також бере участь Україна.
"Одним з основних питань, яке розглядалося на експертній зустрічі, було питання "стрес-тестів" - цільової переоцінки безпеки АЕС. Це європейська ініціатива, яка стосується перш за все держав ЄС, які експлуатують ядерні енергоблоки. Вперше українська сторона отримала змогу брати участь в оцінці звітів з ядерної безпеки країн Євросоюзу", - наголосив він.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що ЄБРР планує надати довгостроковий кредит на 300 млн євро концерну НАЕК "Енергоатом", що експлуатує атомні станції України, на програму підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС.