Україна очікує найближчим часом отримати згоду Королівства Нідерландів на проведення розслідування авіакатастрофи літака Boeing 777 "Малайзійських авіаліній" у Донецькій області.
Україна очікує найближчим часом отримати згоду Королівства Нідерландів на проведення розслідування авіакатастрофи літака Boeing 777 "Малайзійських авіаліній" у Донецькій області. Про це повідомляє прес-служба держкомісії з розслідування катастрофи літака.
Як зазначають у держкомісії, Нідерланди вже отримали офіційне звернення України з проханням делегування розслідування авіакатастрофи малайзійського лайнера фахівцям Нідерландів.
Згідно з повідомленням, під час сьогоднішньої засідання міжнародної групи експертів з розслідування в Міністерстві інфраструктури України представник бюро з розслідування Нідерландів проінформував, що наразі уряд Королівства ще не визначився з цього питання. Очікується, що таке рішення буде прийнято найближчим часом.
Повідомляється, що після вирішення питання слідчі Нідерландів оформлять передачу реєстраторів від малайзійської сторони і направлять їх до бюро розслідування Британії для розшифрування.
Також під час засідання фахівці Національного бюро з розслідування авіаційних подій України проінформували про завершення першого етапу польового розслідування у Донецькій області. Фахівці, які здійснювали розслідування, прямують до м. Харків. За їх участі у другій половині дня планується брифінг щодо результатів роботи на місці катастрофи.
Нагадаємо, 17 липня о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур (рейс MH17). За попередніми даними, загинули всі 298 осіб, які перебували на борту: 283 пасажири, серед яких 3 дітей, і 15 членів екіпажу.
У числі жертв - 192 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 44 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади і 1 - Нової Зеландії.
Влада України стверджує, що літак збили бойовики. Бойовики заперечують свою причетність до інциденту.