Київ відмовився формувати резерв російського газу у власних сховищах для гарантування поставок палива в ЄС. У п'ятницю в "Газпромі" заявили, що таким чином Україна порушує зобов'язання транзитера, але в Міненерго заперечують, що резерви газу повинна формувати і оплачувати сама російська монополія. Експерти вважають, що на цей раз конфлікт може перерости у судовий спір, повідомляє видання "Комерсант-Україна".
У п'ятницю на переговорах в Москві глава Міненерго Юрій Бойко і голова правління "Газпрому" Олексій Міллер обговорювали закачування газу в українські ПСГ. "Компанією було особливо відзначено, що наявність достатніх обсягів газу в ПСГ України є ключовою умовою виконання українською стороною зобов'язань щодо транзиту газу", - повідомили в "Газпромі".
Неофіційно джерела в "Газпромі" повідомляють, що Україна "знову відмовляється" купити необхідні Москві обсяги газу для наповнення підземних газосховищ. "Ми наполягаємо на тому, що має бути закачано 25 млрд кубометрів природного газу. Українська ж сторона говорить, що їй достатньо буде і 20 млрд кубометрів, - пояснило виданню джерело в монополії. - "Газпромбанк" готовий видати кредит для закупівлі додаткового об'єму газу, але Україна не готова на це йти".
Минулої зими в "Газпрому" виникли проблеми з постачанням європейських споживачів у зв'язку з тим, що компанія відмовилася зберігати резервні обсяги палива в українських ПСГ. Але в липні сторони змогли домовитися: Газпромбанк, співвласником якого є "Газпром", виділив кредит в 2 млрд дол "Нафтогазу". За ці кошти компанія повинна була закупити газ для закачування в підземні сховища, продати його в наступному році європейським споживачам і заробити додаткові кошти.
За повідомленням високопоставленого джерела в Міненерго, планувалося купити до 1 млрд кубометрів газу за нинішньою ціною і закачати його в ПСГ. Проте потім в "Нафтогазі" відмовилися від цих планів - в компанії вирішили не залучати кредит і не закуповувати додаткові обсяги газу. "Газпром" виступив проти реекспорту Україною газу в країни ЄС, оскільки "Нафтогаз" не вибирає весь обсяг газу, передбачений контрактом з "Газпромом", - повідомило джерело.