Україна опустилася в рейтингу конкурентоспроможності WEF на 11 позицій - до 84 місця. Про це йдеться в матеріалах Global Competitiveness Index, підготовленому Всесвітнім економічним форумом (WEF).
Україна опустилася в рейтингу конкурентоспроможності WEF на 11 позицій - до 84 місця. Про це йдеться в матеріалах Global Competitiveness Index, підготовленому Всесвітнім економічним форумом (WEF).
В минулому році Україна посіла 73-е місце між Чорногорією і Уругваєм. У цьому році її сусідами стали Туніс і Уругвай
"Після деякого поліпшення в минулому році Україна опустилася на 11 позицій - до 84-го місця в "Глобальному індексі конкуренції" цього року. В цілому, Україна зберігає свої конкурентні переваги. Ці результат великого розміру внутрішнього ринку (38-е місце) і солідної освітньої системи, що забезпечує легкий доступ до всіх рівнів освіти (43 місце з вищої освіти і професійної підготовки, та на 57-м за початкової освіти). Для того, щоб покласти економічне зростання на більш стабільну основу в майбутньому, від України потрібно вирішити важливі проблеми", - йдеться в повідомленні.
На думку дослідників, найбільш важливою проблемою є необхідність капітальної реформи інституційної бази, яка страждає від паперової тяганини, відсутність прозорості і фаворитизму.
"Україна може реалізувати подальше підвищення ефективності за рахунок виховання більшої конкуренції на ринках товарів і послуг (124 місце) і подальше реформування фінансового і банківського сектора (117 місце)", - наголошується в матеріалах.
Перші місця в індексі займають Швейцарія, Сінгапур і Фінляндія.
З країн колишнього СРСР найвище місце займає Естонія, яка розташувалася на 32 позиції (на дві сходинки вище торішнього місця). Азербайджан за рік піднявся з 46 на 39 місце, а Литва відкотилася з 45 на 48. Казахстан піднявся на 1 позицію, перемістившись з 51 на 50 місце. Латвія займає 52 місце в рейтингу, Росія - 64 (зростання на три позиції порівняно з минулорічним рейтингом), Грузія - 72, Вірменія - 79, Молдова - 89, Киргизстан - 121.
Institute of Management Development, IMD - провідний у Європі Інститут менеджменту, що базується в Лозанні (Швейцарія), щорічно публікує результати глобального дослідження конкурентоспроможності країн світу - The World Competitiveness Yearbook, яке Інститут проводить з 1989 р. у співдружності з дослідницькими організаціями в усьому світі.
IMD було утворено в січні 1990 р. шляхом об'єднання незалежних управлінських освітніх центрів International Management Institute (IMI, Женева), заснованих у 1946 р. компанією Alcan, і Institut pour l'Etude des Methodes de Direction de l'Entreprise (IMEDE, Лозанна), заснованого в 1957 р. компанією Nestlе. Нова організація розмістилася в Лозанні.
Під конкурентоспроможністю країни Інститут менеджменту вбачає здатність національної економіки створювати і підтримувати середовище, у якому виникає конкурентоспроможний бізнес.
Рейтинг включає чотири групи параметрів: стан макроекономіки, якість держрегулювання та інфраструктури, а також ефективність бізнесу.
На сьогоднішній день The IMD World Competitiveness Yearbook - одне з найбільш повних досліджень із проблем конкурентоспроможності держав і регіонів, яке в низці країн використовується для формування державної політики та визначення подальших дій уряду щодо підвищення конкурентоспроможності національної економіки, а також стратегічних бізнес-рішень у великих компаніях .