Україна не брала участі в голосуванні Генасамблеї ООН по Палестині в знак вираження своєї позиції, - МЗС
Неучасть України в голосуванні Генеральної Асамблеї ОНН з питання підвищення статусу Палестини є адекватним вираженням позиції держави. Про це в ході брифінгу заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) Олександр Дікусаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"29 листопада у Генасамблеї ОНН було схвалено резолюцію щодо підвищення статусу Палестини до держави-спостерігача, яка не є членом організації. Це не було простим рішенням для світової спільноти, навіть ЄС не зміг вийти з єдиною позицією. Країни розділилися на тих, хто голосував "за", "проти" і "утримались". Україна не брала участі в голосуванні. Підвищення статусу розглядалося, як визнання Палестини державою ... Україна не має проблем з визнанням Палестини, з 2001 р. в Україні діє посольство Палестини ...", - повідомив Дикусаров .
При цьому, він підкреслив, що інформація про те, що Україна вийшла з залу Генасамблеї під час голосування абсолютно неточна: "Наша делегація під час голосування з залу не виходила. Є така форма демонстрації вираження позиції і вона має ознаки протесту. Для делегації України вона не була прийнятною. Неучасть в голосуванні не перечить правилам ... і в окремих випадках є адекватною формою вираження позиції країни під час голосування, коли з тих чи інших причин вона не може не підтримати проект резолюції, ні голосувати проти нього. Така практика має місце в голосування Генасамблеї ОНН ... ", - пояснив Дикусаров.
За його словами, в ситуації, коли після загострення відносин, Ізраїль та "Хамас" досягли миру, для України є головним створення умов для створення мирної угоди між ізраїльтянами та палестинцями за результатами їх двосторонніх переговорів.
Читайте також: Палестина отримала статус держави-спостерігача при ООН (фото)