Україна має намір збільшити виробництво концентрату природного урану в 2011 р. до 1 тис. т, в 2010 р. видобуток очікується на рівні 830 т. Про це повідомив сьогодні директор департаменту ядерної енергетики і атомної промисловості Мінпаливенерго Петро Чернов на форумі в рамках виставки «ПЕК Україна: сьогодення і майбутнє», передає РБК-Україна.
За словами П.Чернова, ухвалено рішення про приєднання Новоконстантинівської уранової шахти до держпідприємства Східний ГЗК.
Він повідомив, що Україна освоїла технологію виробництва оксиду цирконію, якого не мала в своєму розпорядженні. У 2011 р. країна має намір виробити 200 т оксиду цирконію і освоїти технологію виробництва цирконієвої губки. Ведуться переговори про інтеграцію українського цирконію у виробництво ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000.
«Інтенсивно працюємо по створенню виробничих потужностей по випуску головок і хвостовиків (для тепловиділяючих зборок) з нержавіючої сталі в рамках угоди з ТВЕЛ», - сказав він. Потужності розташовані на Південно-Українській АЕС. Випуск досвідченої партії головок і хвостовиків намічений на 2011 р.
По будівництву заводу з фабрикації ядерного палива П.Чернов відзначив, що прийняте рішення про вибір російської технології для його створення. Крім того, державний концерн «Ядерне паливо» став учасником Міжнародного центру із збагачення урану в Ангарі (РФ).
У 2011 р. планується розробити проектну документацію по заводу з фабрикації ядерного палива і ухвалити урядове рішення щодо початку будівництва.
При розробці перспективних уранових родовищ однієї з проблем є отримання дозволів на роботи в межі Кіровограду. П.Чернов додав, що освоєна технологія блокового вилуговування при видобутку урану, яку, можливо, застосують на нових родовищах, зокрема в проблемних зонах Кіровоградської області. У 2009 р. у такий спосіб отримано 5-6 т урану, в 2010 р. очікується 15 т цього металу.
Ведеться освоєння технології переробки відвалів уранових копалень. «Ця технологія освоєна на серйозному рівні. У 2009 р. отримано 40 т урану з відвалів і цього року 60 т, перероблено 3 млн т відвалів», - повідомив П.Чернов.
За його словами, застосування цієї технології знижує радіологічне навантаження на навколишнє середовище. У 2011 р. очікується отримати перші тонни урану методом купчастого вилуговування.
По Новоконстантинівському родовищу уранових руд проведений перерахунок кошторисної вартості. Геологічна інформація переробляється в міжнародний формат. По Сафоновському родовищу підготовлене ТЕО і проведені суспільні слухання. По Северинському родовищу йде комплексна оцінка можливості освоєння.