Україна має намір приєднатися до Глобального форуму ОЕСР з обміну податковою інформацією
Україна має намір приєднатися до Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей. Повноваження щодо підписання відповідного листа до голови Секретаріату Глобального форуму надав міністру доходів і зборів України Олександру Клименку Президент України Віктор Янукович у відповідному розпорядженні, передає прес-служба Міндоходів.
"Приєднання нашої країни до Глобального форуму сприятиме підвищенню прозорості української податкової системи як для інвесторів, так і для країн-партнерів. Світові держави сьогодні активно працюють над налагодженням обміну інформації щодо фінансових потоків, тіньових схем ухилення від оподаткування. І Україна в цьому сенсі в глобальному тренді. В комплексі з законом про трансфертне ціноутворенням цей крок дозволить нам перекрити схеми із мінімізації податкових зобов'язань через виведення прибутків до офшорів та низькоподаткових юрисдикцій", - підкреслив Клименко.
Нагадаємо, можливість набуття членства України у Глобальному форумі обговорювалася під час зустрічі міністра доходів і зборів України з комісаром ЄС з питань оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдасом Шеметою у Брюсселі у червні 2013 р.
Глобальний форум - це багатостороння структура, створена рішенням ради Організації економічного співробітництва та розвитку у 2009 р. Форум нараховує 120 учасників, серед яких всі країни G20, країни-члени ОЕСР, міжнародні фінансові центри та країни, що розвиваються.
Ця організація уповноважена країнами G20 сприяти ефективному дотриманню міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, об'єднанню міжнародних зусиль для боротьби з ухиленням або несплатою податків, незаконними фінансовими потоками. Форум здійснює колегіальний огляд ("Peer Review"), у межах якого оцінюється процес реалізації кожною з країн-членів міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією. Крім того, Глобальний форум забезпечує технічне сприяння при імплементації таких стандартів.