Україна сподівається на діалог з Польщею з приводу "антибандерівського" закону
Рішення Конституційного суду Польщі має дозволити "перегорнути сторінку" у питанні закону про Інститут Національної пам'яті, що в українському суспільстві названо "антибандерівським". Про це йдеться в опублікованій у Twitter заяві Посольства України в Польщі.
"Позиція України, висловлена президентом Петром Порошенком, прем'єром Володимиром Гройсманом, Верховною Радою України та Міністерством закордонних справ щодо закону про Інститут нацпам'яті Польщі залишається без змін. Віримо, що дальший діалог України та Польщі та рішення Конституційного суду Польщі дозволить перегорнути цю сторінку і йти вперед", - сказано у заяві.
Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда заявив у вівторок, 6 лютого, що підпише суперечливий закон "Про внесення змін у закон про Інститут національної пам'яті", так званий "антибандерівський закон", незважаючи на протести з боку Ізраїлю, України та Сполучених Штатів Америки. Також Дуда зазначив, що після підписання направить закон у Конституційний суд Польщі, який вивчить відповідність цього закону та дати йому роз'яснення.
Документ, що був прийнятий Сенатом Польщі, несхвально прокоментували в Держдепартаменті США. Згодом категоричне невдоволення тим, що закон забороняє звинувачувати поляків у причетності до злочинів Голокосту, висловив Ізраїль.
У Верховній Раді України 6 лютого 2018 року прийняли постанову, якою засуджується прийняття закону про заборону так званої "бандерівської ідеології" в Польщі.
Згідно з документом, заперечення провини українських націоналістів у злочинах проти поляків під час Другої світової війни може спричинити кримінальну відповідальність. Крім того, забороняється формулювання "польські табори" щодо нацистських таборів на території Польщі в роки війни, а також твердження про те, що Польща також несе відповідальність за злочини нацистів.