Україна почала розробку програми "Ядерне паливо" на 2014-2019 рр
Україна почала розробку програми "Ядерне паливо" на 2014-2019 рр. Про це повідомляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості. Пропозиції щодо концепції програми готує Східний гірничо-збагачувальний комбінат (Жовті Води, Дніпропетровська область), єдине підприємство з видобутку урану. В даний час в країні діє програма "Ядерне паливо України" на 2009-2013 рр. загальною вартістю 1,7 млрд дол
Східний гірничо-збагачувальний комбінат також готує пропозиції щодо внесення змін до закону "Про видобування та переробку уранових руд". За даними Міненергоугля, підприємство за 9 місяців 2011 р. видобуло 528,8 т концентрату природного урану. Річний план складає 890 т.
Міненергоугля очікує прийняття урядом оновленої "Енергетичної стратегії країни до 2030.". Після цього почнеться робота над проектом державної цільової економічної програми розвитку ядерної енергетики України.
За інформацією міністерства, національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (Київ) здійснить додатковий рейс з вивезення відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) у Росію. Відповідно до плану мінімізації вивезення ВЯП з українських АЕС в РФ на період до 2012р., У квітні 2011р. здійснено один рейс з вивезення 96 відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) блоку ВВЕР-1000 на федеральне державне унітарне підприємство "Гірничо-хімічний комбінат" (Желєзногорськ, Красноярський край).
"У зв'язку із затримкою прийняття рішення про будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива НАЕК" Енергоатом "прийнято рішення про перегляд плану мінімізації вивезення відпрацьованого ядерного палива та здійсненні додатково в III кварталі 2011 р. вивезення відпрацьованого ядерного палива з блоку N2 Южно-Української АЕС в обсязі 48 ВТВЗ ", - йдеться в документі. Проте остаточне узгодження контрактної документації на здійснення цього рейсу залежить від рішення російською стороною питання зменшення величини відрахувань на фінансування спеціальних екологічних програм, передбачених законодавством РФ. Відповідні домовленості досягнуто комітетом з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії (жовтень 2010 р.).