Україна може стати учасником проекту рівноправного співробітництва європейської економічної інтеграції. Таку думку у своєму блозі висловив лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
"Я проти неоколоніальної політики, яку нинішнє керівництво ЄС намагається реалізувати саме в Україні. Я проти нерівноправного співробітництва в рамках ЗВТ за принципом, що європейський ринок належить європейським виробникам, а український ми поділимо «по справедливості». Нарешті, я проти передачі українського суверенітету в Брюссель або в якусь іншу столицю хоч у Європі, хоч в Азії, хоч на території обох Америк. Але що стосується європейської економічної інтеграції - тут я повністю. І є всі підстави говорити, що Україна стане учасником подібного проекту рівноправного співробітництва", - заявив Медведчук.
Він звернув увагу на недавній виступ прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона у Казахстані, який говорив про те, що ЄС має стати "великою торговельною організацією співпраці, яка розтягується від Атлантики до Уралу", що "потрібно зробити ЄС більш гнучким, щоб він міг включати такі країни, як Великобританія або інші держави, які хочуть співпрацювати в торгівлі, але не хочуть єдиної валюти".
"Попрошу зауважити, що слова британського прем'єра звучать в унісон з програмними статтями Президента Росії Володимира Путіна. Він теж говорить про Великий Європі, яка не може обмежуватися нинішніми кордонами ЄС. Він теж бачить перспективи торгової та економічної інтеграції на всьому просторі від Лісабона до Владивостока (все-таки не до Уралу, тому що гори ділять Росію навпіл)", - зазначив Медведчук.
"Смішно, але британські журналісти, які прокоментували заяву свого прем'єр-міністра на сторінках The Guardian, чомусь переконані, що Москва сприйме подібні заяви вороже. З чого ви взяли? Може, спочатку варто познайомитися з ідеологією і метою євразійського економічного співробітництва, яке спочатку будується з розрахунком на уніфікацію стандартів і можливу участь у цьому проекті також країн ЄС?, - зазначив політик. - Так що звинувачувати The Guardian, коли у нас в Україні, яка до Росії знаходиться значно ближче, ніж Британія, досі в ужитку самі дрімучі стереотипи щодо економічної інтеграції в рамках Митного союзу. При цьому - на найвищому рівні. Та що там говорити: в країні, де знаходиться географічний центр Європи, йдуть суперечки, чи є ми самі цією самою Європою чи не є".