Китай готовий дати сигнал бізнесу реалізовувати нові проекти з Україною
Україна і Китай готуються до проведення третього засідання міжурядової комісії зі співробітництва. Це питання обговорювалося під час зустрічі віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з надзвичайним і повноважним послом КНР в Україні Чжан Сіюнем, повідомили у прес-службі віце-прем'єра.
Як зазначається, Зубко направив лист віце-прем'єру Державної ради КНР Ма Каю з пропозицією китайській стороні провести третє засідання комісії зі співробітництва між урядами України та Китаю у вересні 2015 року в Києві.
"Сторони погодилися провести засідання підкомісій з питань двостороннього співробітництва в усіх основних сферах торговельно-економічного співробітництва, зокрема сільського господарства та енергетики, до проведення третього засідання комісії зі співробітництва між урядами України та Китаю у вересні 2015 року в Києві", - йдеться в повідомленні.
Також сторони обговорили пропозицію КНР про активну участь України у спільній реалізації побудови економічного пояса Великого шовкового шляху, відповідний протокол про що підписаний Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і переданий Міністерству комерції КНР.
"Цей документ дозволить визначити формат участі України в реалізації різних проектів і активізувати торговельно-економічне та інвестиційне партнерство між Україною і Китаєм", - заявив Зубко.
За його словами, Україна зацікавлена в активізації та розширенні співробітництва у сфері сільського господарства і в торгово-економічному співробітництві. "Ці питання ми можемо обговорити в рамках роботи підкомісій, щоб вийти з конкретними пропозиціями та проектами щодо співпраці в рамках третього засідання міжурядової комісії", - зазначив глава українського Мінрегіону.
Крім того, на засіданнях підкомісій планується обговорити питання співпраці двох країн в енергетичній, інфраструктурній галузях і питання розвитку високих технологій.
Чжан Сіюнь при цьому наголосив, що уряд Китаю залишається прихильником дружби і активного співробітництва з Україною. "Ми готові разом з урядом України дати сигнал бізнесу Китаю та України працювати і реалізовувати нові проекти", - сказав посол.
Також дипломат зазначив, що в рамках проекту економічного пояса Великого шовкового шляху прогнозується, що інвестиції Китаю складуть близько 50 млрд дол. Загалом у найближчі п'ять років Китай запланував інвестиції в сумі близько 500 млрд дол. в економіки інших країн світу.
За його словами, зараз "китайська економіка переходить від кількісного до якісного розвитку". "Ми плануємо інвестувати в нові технології, і в цьому напрямку є великі перспективи співпраці з Україною", - сказав Чжан Сіюнь.
За словами посла, Китай готовий до активної співпраці та реалізації проектів в агропромисловому комплексі України: "Ми готові брати активну участь в реалізації національної програми з розвитку АПК і готові інвестувати в модернізацію логістики експорту зернових, що дозволить українському зерну значно наростити свій експортний потенціал".
В цілому, українська та китайська сторони погодилися, що 2015 рік має стати роком серйозної роботи у розвитку політичного діалогу та активізації торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.
Нагадаємо, як заявив напередодні постійний представник КНР в Радбезі ООН Лю Цзеі, Китай завжди поважав суверенітет України.
Як повідомлялося в середині травня, Китай додатково законтрактував у України 600 тис. тонн зернових.