Україна і Туреччина є найбільш вразливими для дефіциту зовнішнього фінансування серед країн, що розвиваються, - S&P
Україна і Туреччина є найбільш вразливими для дефіциту зовнішнього фінансування серед країн, що розвиваються. Про це йдеться в огляді Standard & Poor's (S&P), передає Bloomberg.
Обидві країни потрапили в перші вісімки з 40 країн за всіма трьома показниками, які використовуються S&P для оцінки ризиків ліквідності.
"Чим більше залежність економіки від зовнішніх джерел фінансування порівняно з її власними запасами та можливостями для формування валютних резервів, тим більше вона вразлива до змін у надзвичайно непостійних грошово-кредитних умовах, що склалися в світі", - вважають аналітики S&P Моріц Кремер і Френк Гілл.
За даними Morgan Stanley, інвестори вилучили рекордну суму 5,7 млрд дол. з боргового ринку країн за тиждень з 26 червня після того, як голова ФРС Бен Бернанке сказав, що він буде скорочувати стимулювання, так як ситуація на ринку праці США покращується.
Агентство відзначає, що десятирічні єврооблігації України з погашенням в 2023 р.) опустилися на 9,3% з моменту розміщення у квітні. Раніше перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що Україна планує провести третє розміщення євробондів у 2013 р. при зниженні дохідності.