Україна і США не змогли підписати 1 липня меморандум про співпрацю в ядерній безпеці, - джерело
У Вільнюсі вчора міністр закордонних справ Костянтин Грищенко і держсекретар США Хілларі Клінтон, за інформацією джерел, повинні були підписати меморандум про взаєморозуміння між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки щодо співробітництва у питаннях ядерної безпеки. Проте підписання не відбулося, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна".
Американці озвучили готовність надати Україні компенсаційний пакет приблизно в 40 млн дол. за вивіз усього високозбагаченого урану (ВЗУ) і вже доставили в Україну певну кількість низькозбагаченого урану (НЗУ) для Київського інституту ядерних досліджень, почали заходи щодо посилення технічного потенціалу Севастопольського університету ядерної енергії та промисловості.
Але ще минулої зими надходили уривчасті відомості про те, що американська сторона не хоче фіксувати на папері свої зобов'язання щодо її участі в будівництві в Харкові сучасної ядерної установки - джерела нейтронів, заснованого на підкритичній збірці, керованої електронним прискорювачем. Українська ж сторона наполягала на підписанні відповідного документа, повідомляє видання.
"Врешті-решт, меморандум був підготовлений, погоджений сторонами і готовий до підписання. Американська сторона була готова до підписання документа, але український міністр закордонних справ прилетів до Вільнюса, не маючи достатніх повноважень для підписання меморандуму", - повідомляє видання.
Оскільки документ є міжурядовим, його підписання мало передувати ухвалення відповідного розпорядження Кабміну. За інформацією видання, на своєму останньому засіданні в середу, 29 червня, український уряд не розглядав питання про меморандум зі Сполученими Штатами.