Україна та Росія планують розробити нову угоду про співпрацю у соціально-трудовій сфері
Україна та Росія планують розробити нову угоду про співпрацю у соціально-трудовій сфері. Про це повідомила міністр соціальної політики України Наталія Королевська за підсумками зустрічі з міністром праці та соціального захисту РФ Максимом Топіліним, яка відбулася у рамках IX Європейської регіональної наради Міжнародної організації праці в Осло (Норвегія).
Під час зустрічі міністри обговорили угоду між міністерствами про співробітництво в соціально-трудовій сфері, підписана ще в 2003 р. "У зв'язку зі значними змінами у законодавстві України і Росії, що відбулися з того часу, часто виникають проблеми із застосуванням її положень. Зокрема, мова йде про труднощі з призначенням пенсій українським громадянам, які виїжджають на постійне проживання до Росії, а також з виплатою російською стороною пенсій українським громадянам, які працювали в районах Крайньої Півночі", - зазначила Королевська.
Крім того, за її словами, згідно з чинним законодавством РФ, українські трудові мігранти фактично не потрапляють під дію соціального страхування в країні, а отже, втрачають трудовий стаж і не мають належного соціального захисту.
Під час зустрічі Королевська і Топілін домовилися розробити новий варіант угоди про співпрацю в соціально-трудовій сфері та підписати її. "Нова угода має стати новою базою для ефективної взаємодії між нашими міністерствами з широкого кола питань соціальної сфери", - резюмувала вона.
У цьому році учасники IX Європейського регіонального наради МОП, серед яких - глави держав, представники урядів, організацій роботодавців та працівників 51 держави-членів Європи та Центральної Азії, - розглянули політичні заходи і реформи, спрямовані на економічне зростання і поліпшення ситуації на європейських ринках праці.
Міжнародна організація праці (МОП) - спеціалізоване агентство системи ООН, яке ставить за мету просування принципів соціальної справедливості, реалізацію прав людини і прав у сфері праці. Створена в 1919 г, МОП стала першим спеціалізованим агентством ООН в 1946 р. МОП розробляє міжнародні трудові норми у формі конвенцій і рекомендацій, встановлюючи мінімальні стандарти в області основних трудових прав.
Читайте також: Генеральний директор МОП закликав до тіснішої співпраці між МВФ, ЄС і МОП