Україна і РФ мають намір до 2014 р. вийти на щорічне виробництво 60 літаків Ан-148. Про це повідомив голова правління державного концерну "Антонов", генеральний конструктор держпідприємства "Антонов" Дмитро Ківа, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами Д.Ківи, вже в 2011 р. в Києві планується зібрати 9 таких машин, у Воронежі - 18. Д.Ківа відзначив, що українська сторона працює над залученням крупного кредиту для модернізації авіавиробництва. "Ми ведемо переговори по кредитах, думаю, що цього року ми цю проблему вирішимо", - сказав він.
Коментуючи можливість установки на Ан-148 російсько-французького двигуна, Д.Ківа підтвердив, що таке питання обговорюється. "Ми направили запит на характеристики двигуна, але, на жаль, до цих пір не отримали матеріали", - сказав генконструктор. При цьому він запевнив, що "Антонов" виконає всі зобов'язання по закупівлі двигунів (близько 100 одиниць) для цієї авіамашини перед українським підприємством "Мотор Січ".
Генеральний директор лізингової компанії "Ільюшин Фінанс" Олександр Рубцов відзначив, що в найближчі декілька місяців планується підготувати бізнес-план по переозброєнню серійних авіазаводів для нарощування випуску літаків Ан-148. "Тверді замовлення є на 170 машин, але потужності заводів не так швидко розкручуються", - відзначив керівник компанії. За його словами, при нинішніх темпах виробництва 10-12 літаків на рік черга на них складає 17 років. "Чекати 17 років жодна авіакомпанія не буде. Ми просимо, і навіть вимагаємо, щоб наші колеги з Об'єднаної авіабудівної корпорації працювали над збільшенням потужностей для випуску 60 літаків на рік", - сказав він.
А.Рубцов відзначив, що для технічного переозброєння підприємств, зокрема закупівлі нового устаткування, знадобляться інвестиції. При цьому виробництво стане більш автоматизованим, що важливе в умовах нинішнього дефіциту кадрів.
Генеральний директор авіакомпанії ГТК "Росія" Сергій Белов підкреслив зацікавленість у закупівлях Ан-148. "Ми отримуємо цього року шостий літак, ми вважаємо цього мало", - сказав він. За його словами, раніше у компанії був опціон ще на 9 авіамашин. "Розглядаємо пропозицію на продовження постачань цих літаків", - повідомив С.Белов.