ua en ru

Україна і ЄС мають намір посилити спільну боротьбу з податковим шахрайством

Україна і Європейський союз працюють над заходами щодо посилення спільної боротьби з податковим шахрайством і контрабандою. Про це йшлося під час зустрічі першого віце-прем'єра Сергія Арбузова і європейського комісара з питань оподаткування, митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдаса Шемети, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми домовилися про призначення відповідальних осіб з боку України і ЄС, які займуться розробкою відповідного плану дій. Реалізація цього плану дозволить нам забезпечити належну роботу по боротьбі з податковим шахрайством і ухиленням від сплати податків", - сказав Шемета.

Єврокомісар зазначив серйозні наміри України забезпечити прогрес і готовність європейських інститутів до більш тісної співпраці в податковій сфері з українськими партнерами.

Щодо співробітництва у митній сфері Шемета повідомив про обговорюваної перспективі впровадження системи уповноважених економічних операторів.

"Ми говорили про розробку та впровадження системи уповноважених економічних операторів, а також можливого в майбутньому взаємне визнання уповноважених економічних операторів. Ми говорили про можливість здійснення спільного контролю на кордоні - спочатку за допомогою відповідних пілотних проектів. Для цього очікуємо внесення відповідних змін до шенгенського законодавства", - сказав він.

Говорячи про проблему контрабанди, єврокомісар констатував, що україна все ще залишається країною, з якої в ЄС потрапляє значний обсяг контрабандних сигарет.

"Обговорили шляхи посилення співпраці між українською стороною та Бюро ЄС по боротьбі з шахрайством. Говорили про те, як можна надалі боротися з цим явищем, зокрема, шляхом підписання відповідного протоколу про усунення незаконної торгівлі тютюновими виробами... Таким чином, ми зможемо забезпечити глобальне співробітництво в боротьбі з контрабандою та незаконним виробництвом тютюну", - сказав він.

Говорячи про наближення саміті Східного партнерства, у ході якого Україна розраховує підписати Угоду про асоціацію з ЄС, єврокомісар підкреслив, що ЄС твердо налаштований на підписання даного документа за умови виконання українською стороною низки умов, серед яких - вирішення питання екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, зміна законодавства щодо прокуратури, питання про виборче законодавство.

"Дуже важливо, щоб ці питання були вирішені досить завчасно до проведення саміту Східного партнерства у Вільнюсі", - зазначив Шемета.