ua en ru

В Україні в 2013 р. в офшори було виведено понад 33 млрд грн, - Міндоходів

В Україні в 2013 р. в офшори було виведено понад 33 млрд грн. Про це під час зустрічі з комісаром ЄС з питань оподаткування та митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдасом Шемета заявив міністр доходів та зборів України Олександр Клименко.

В Україні в 2013 р. в офшори було виведено понад 33 млрд грн. Про це під час зустрічі з комісаром ЄС з питань оподаткування та митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдасом Шемета заявив міністр доходів та зборів України Олександр Клименко (на фото), передає прес-служба міністерства.

При цьому Україна та Європейський союз домовилися про створення робочої групи, що напрацьовуватиме варіанти співробітництва в межах формування глобальної системи автоматичного обміну податковою інформацією.

Створення відповідної системи передбачене у плані боротьби з розмиванням оподатковуваної бази і переміщенням прибутку (Action plan on BEPS), який був представлений ОЕСР та затверджений у вересні 2013 р. на саміті голів держав G20 у Санкт-Петербурзі. У плані передбачена заміна діючих зараз двосторонніх угод про обмін інформацією загальною конвенцією, що створить додаткові можливості для боротьби з виведенням прибутків з оподаткування

"Проблема розмивання податкової бази надзвичайно актуальна як для Європи, так і для України. За нашими підрахунками, до офшорів та низькоподаткових юрисдикцій тільки в цьому році з-під оподаткування в Україні було виведено понад 33 млрд грн. Ми вітаємо амбітний і всебічний план BEPS, вважаємо, що він дозволить створити додаткові можливості для боротьби з виведенням прибутків з оподаткування. Україна готова приєднатися до його реалізації", - заявив Клименко.

Зі свого боку Шемета підкреслив, що зараз, напередодні запланованого підписання угоди про асоціацію, "гарний час для України приєднатися до глобальних процесів боротьби з розмиванням бази оподаткування та переміщення прибутку відповідно до стандартів ЄС та плану BEPS".

Крім того, Україна працює над підготовкою "дорожньої карти" для приєднання до конвенцій ЄС "Про спрощення формальностей у торгівлі товарами" і "Про процедуру загального транзиту".

"Ми зацікавлені у синхронізації системи гарантування сплати митних платежів при здійсненні транзитних перевезень із практикою країн-членів ЄС, працюємо над імплементацією відповідних стандартів ЄС в національне законодавство України", - зазначив Клименко.

Зі свого боку Шемета наголосив на важливості забезпечення належного управління у сфері оподаткування, зокрема, прозорих та ефективних механізмів відшкодування ПДВ.

Нагадаємо, 1 вересня в 2013 р. в Україні набув чинності закон про трансфертне ціноутворення, направлений на боротьбу з використанням офшорних схем. Проте експерти відзначають низьку ефективність ухваленого закону і наявність нескладних методів обійти його дію. Зазначається, що деякі депутати, що голосували за цей закон, навіть не розуміли його суті. Крім того, багато консалтингових фірм офіційно пропонують послуги з розробки зручних офшорних схем.