ua en ru

Україна та Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю

Угоду про вільну торгівлю між Україною та Чорногорією підписали перший віце-прем‘єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв та міністр економіки Чорногорії Владімір Каваріч. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

"Дія угоди про вільну торгівлю між Україною та Чорногорією має серйозно активізувати наше торгово-економічне співробітництво", - заявив Андрій Клюєв після церемонії підписання.
За словами Андрія Клюєва, серед перспективних напрямів двостороннього торговельно-економічного співробітництва, які цікавлять Україну - житлове та промислове будівництво, участь в модернізації залізниці та суднобудівної галузі Чорногорії, постачання міських та міжміських автобусів, постачання продуктів харчування та організація їх виробництва в Чорногорії. Також українська сторона зацікавлена в розширенні військово-технічного співробітництва.
Перший віце-прем‘єр-міністр України заявив, що Україна веде активну зовнішньоекономічну політику - рухається до створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, веде переговори про вільну торгівлю з Туреччиною, місяць назад було підписано угоду про ЗСТ країн СНД, на різних стадіях подібні переговори з іншими країнами.
Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції України, голова делегації України для участі в переговорах у рамках Світової організації торгівлі Валерій Пятницький та міністр економіки Чорногорії Владімір Каваріч також підписали двосторонній протокол стосовно доступу до ринків товарів та послуг у рамках вступу Чорногорії до Світової організації торгівлі.
За прогнозами Мінекономрозвитку, очікується, що в результаті створення зони вільної торгівлі між Україною та Чорногорією збільшення імпорту до України не буде випереджальним, тому що двосторонній торгівлі притаманна відсутність конкуренції між українськими та чорногорськими виробниками "чутливої" для України продукції.
Серед головних наслідків укладення Угоди українські експерти відзначають не лише збільшення експорту українських товарів та послуг на ринок Чорногорії, а й розширення ринків збуту продукції українських виробників в регіоні. Прогнозується - як закріплення вже традиційних експортних позицій українських компаній на ринку Чорногорії, що є важливим в умовах світової фінансової кризи, так і розширення структури українського експорту за рахунок нових позицій. Окрім того українська сторона очікує на краще використання власних транзитних переваг через відчутне збільшення проходження товаропотоків та послуг територією держави у контексті інтеграції української економіки до ЄС.
Нагадаємо, що протягом 2010-2011 рр. відбулося три українсько-чорногорських бізнес-форуми, делегації 10 міст-побратимів обмінялися візитами.