Україна повинна стати партнером Америки та ЄС у подоланні світової продовольчої кризи, - О.Бахматюк
Україна повинна стати партнером Америки та Європи у вирішенні проблем майбутньої продовольчої кризи 2012 р. та створити гідні умови для залучення іноземних інвестицій в сільське господарство. Таку думку висловив голова ради директорів компанії «Авангард» Олег Бахматюк, передає кореспондент РБК-Україна.
«Та кон'юнктура, яка сьогодні склалася, дуже сприятлива для України. Звичайно ж, якщо будуть для цього створені відповідні умови на нашій території - прозорі ринки капіталу, комфортні умови для інвестора щодо безпеки капіталу, стратегія на 7-10 років, що є мінімальнім періодом для змін в сільському господарстві. За таких умов вже починаючи з 2012 р. Україна може серйозно підняти і рівень життя своїх громадян, і свій зовнішній політичний вплив, як в європейському, так і в світовому масштабі. На цьому шляху Україна має однозначно себе позиціонувати як партнер глобальних гравців. На нинішньому етапі це в першу чергу США, які є основним донором програм боротьби з продовольчою кризою», - сказав він.
За словами О.Бахматюка, на сьогоднішній день в США уже презентовано ряд програм на 3,5 млрд дол. стартового капіталу щодо боротьби з очікуваною кризою, у які включена Аргентина, Парагвай і Чилі, але не включена Україна. «Я вважаю, що це питання якраз треба підіймати і включати в перелік важливих задач. Це перш за все завдання для наших дипломатичних кіл», - сказав голова ради директорів «Авангарду».
Він додав, що подібні програми будуть розробляти ООН, Європейський Союз, азійські держави, «і Україна має позиціонувати себе як стратегічний партнер з величезними можливостями». «Для цього нам треба запровадити у себе принцип безпечної території, адже інвестиції підуть туди, де буде створена для них безпечна територія. Тоді ми дійсно зможемо використати світові соціально-економічні тенденції», - зазначив О.Бахматюк.
Нагадаємо, що згідно з дослідженнями ООН, 2012 р. стане першим роком глобальної світової продовольчої кризи. За прогнозами ООН, продовольча криза може призвести до стрімкого зростання цін на продовольчі продукти в світі орієнтовно з 2010 р. Серед основних причин такої кризи експерти називають аномальну погоду, падіння курсу долару та обмеження на експорт продовольчої продукції.