Економічна політика України повинна розвиватися за 2 напрямами: стимулювання розвитку внутрішнього ринку і поступове заміщення імпорту продукцією вітчизняного виробництва. Про це глава комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська заявила в Давосі, де проходить щорічний Міжнародний економічний форум.
На думку народного депутата, Україна упустила можливості, пов'язані з глобальними змінами. «У 2010 р. почалося відновлення світової економіки, і це давало Україні шанс продемонструвати свій потенціал. Проте цю можливість український уряд не використав. Тому 2011 р. повинен стати роком пробудження української економіки, - вважає Н.Королевська. - Ми не маємо права ще рік просидіти біля світового економічного моря і чекати гарної економічної погоди. Інакше є небезпека, що ми опинимося вже не на узбіччі розвитку, а в економічній пропасті, що спричинить соціальні протести і політичну нестабільність. Україні потрібна нова економічна політика і нова економіка, яка зробить нашу країну конкурентної».
На.Королевська відзначила дуже високу залежність України від зовнішніх ринків.
«Оскільки Україна продовжує робити ставку на сировинний експорт, нашу економіку і надалі розгойдуватиме від світових потрясінь. Я переконана в необхідності трьох пріоритетних напрямів економічної політики для України: стимулюванні розвитку внутрішнього ринку, поступовому заміщенні імпорту продукцією вітчизняного виробництва, а також нарощуванні продукції конкурентного експорту. Тільки за рахунок розвитку національного виробника і стимулювання внутрішнього попиту Україна має шанси зайняти гідне місце в світовій економіці 21 століття», - заявила Н.Королевська.
«Експерти звертають увагу на те, що український уряд дуже неефективне через високу корупцію. І головний рецепт боротьби з цим явищем - дерегуляція ринку. Торік парламент прийняв декілька важливих документів, направлених на дерегуляцію бізнесу. У 2011 р. влада повинна забезпечити виконання цих законів, щоб повернути довіру інвесторів і поліпшити бізнес-клімат в країні», - підкреслила Н.Королевська.