Україна домовилася про спільні дослідження Антарктики з Китаєм, Малайзією та Туреччиною
Домовленості досягли під час наради по Договору про Антарктику в Пекіні
Україна розширить співпрацю з Туреччиною, а також почне партнерство в області досліджень Антарктики з Китаєм і Малайзією. Про це повідомляє прес-служба Міністерства науки і освіти України за результатами Консультативної наради з Договору про Антарктику, що завершився 1 червня в Пекіні.
"Під час двосторонніх зустрічей з делегаціями КНР та Малайзії ми домовилися провести переговори про співпрацю і за їхніми результатами підписати меморандуми про науково-технічне співробітництво в галузі антарктичних досліджень", заявив глава української делегації Дмитро Чеберкус.
За його словами, з Туреччиною такий меморандум вже підписаний, тому з її представниками обговорювалися напрямки подальшої взаємодії. Так, з Китаєм для України важливим є здійснення спільних наукових досліджень, обмін вченими на станціях, співпраця у сфері логістики.
Крім того, оскільки у Малайзії та Туреччини немає власних станцій в Антарктиді, то вони хочуть брати участь у проведенні досліджень на українській станції "Академік Вернадський".
Чеберкус додав, що в минулому році турецькі вчені вже брали участь у короткотермінових дослідницьких проектах на базі української інфраструктури. Вони вивчали біологію морів і процес танення льодовиків.
Також, Австралія запропонувала створити міжсесійну контактну групу з обговорення майбутніх викликів антарктичної науки. Для України це є важливим, оскільки розташування української станції "Академік Вернадський" дозволяє проводити унікальні спостереження: саме в цьому районі відбувається більш швидке танення льодового покриву.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна та Австралія мають намір поглибити співпрацю у сфері Антарктичних досліджень. Передбачається, що українські вчені будуть приймати участь у конкурсах наукових проектів, що фінансуються Австралією. Крім того, відбуватиметься обмін досвідом з проведення антарктичних експедицій і ефективного управлінням антарктичними станціями.