Україна до 2021 р. зможе експортувати за кордон до 14 млн т пшениці. За цей час поставки вітчизняної пшениці на зовнішні ринки зростуть на 60%. Це дозволить Україні посісти шосте місце в світі за обсягами експорту пшениці. Отже, за оцінками економістів, Україна остаточно закріпить за собою статус провідного світового експортера зерна.
В останні роки країни Чорноморського регіону, у тому числі і Україна, посилюють свою присутність на світовому ринку зерна. Так, за прогнозами економіста Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Дмитра Приходька, до 2021 р. Україна вийде на 6-е місце серед провідних світових експортерів пшениці.
"За прогнозами ФАО та Організації економічного співробітництва і розвитку, до 2021 р. щорічний експорт пшениці з України складе приблизно 14 млн т. Такі обсяги дозволять Україні зайняти 6-е місце серед провідних країн-експортерів пшениці", - зазначив економіст.
Крім того, за словами Дмитра Приходька, зростає роль експорту фуражних зернових. Так, до 2021 р. Україна щорічно зможе поставляти за кордон 19 млн т фуражу. А це дозволить країні стати третьою в світі за обсягом експорту цієї групи зернових.
"В цілому до 2021 р. експорт зернових з України може досягти 35 млн т зерна щорічно. І без сумніву, роль України на глобальних ринках найближчим часом буде все більше зростати", - підсумував представник ФАО.
З економістом Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН погоджується й аналітик аграрних ринків Руслан Швець. Він, зокрема, зазначає, що крім зростання обсягів експорту будуть збільшуватися і темпи його приросту.
"Прогнозується, що до 2021 р. Україна займе перше місце в світі за темпами приросту експорту пшениці. Так, за цей час поставки вітчизняної пшениці за кордон зростуть на 60%. Крім того, на 40% збільшиться експорт фуражних зернових. А це дозволить Україні зайняти в світі 2-е місце за темпами нарощування експорту фуражу", - підкреслив експерт.
Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк зазначав, що в Україні працюють над підвищенням врожайності зернових. Саме це дозволить збільшити виробництво зерна, а отже - наростити експорт.