Україна - Англія: Історія протистояння, що стало принциповим
Україна - Англія. 10 вересня в Києві на "Олімпійському" для нашої збірної пройде один з найважливіших поєдинків у її історії. Якщо у матчі з англійцями буде здобута перемога, у що ми щиро віримо, то українці практично гарантують собі участь на Чемпіонаті Світу в 2014 році. А перед матчем з родоначальниками футболу РБК-Україна вирішило пригадати всі матчі нашої команди з англійцями і простежити відносини між нашими командами.
Всього, збірні України та Англії провели між собою 6 матчів. У чотирьох поєдинках перемогу святкували англійці, один раз вигравала Україна і один раз команди розійшлися миром. Загальний рахунок протистояння 9:2 на користь підлеглих Королеви.
Вперше наші суперники зустрілися в кінці травня 2000 року в товариському матчі. Тоді підопічні Лобановського ні до чого не готувалися і їм просто було цікаво зіграти з сильним суперником. Тоді, клас англійців був набагато вище нашого, і вони здобули впевнену перемогу 2:0, відзначилися голами Фоулер і Адамс.
Наступний матч стався через 4 роки і також мав товариський статус. І також, як у 2000-му, англійці спокійно впоралися з командою вже Блохіна. Так, і не просто впоралися, а розгромили 3:0, завдяки голам Бекхема, Оуена і Райта-Філліпса.
Більше товарняків ми з англійцями не грали і в квітні 2009 року зустрілися в рамках відбору на Чемпіонат Світу. У першому матчі на "Уемблі" англійці нас переграли. Хоча, це було вже не так просто. Першим відзначився височенний Пітер Крауч, потім Шевченко зрівняв рахунок. Але на 85 хвилині Джон Террі приніс перемогу своїй команді.
Матч у відповідь відбувся у жовтні того ж року на "Дніпро-Арені". Напевно, будь-який уболівальник пам'ятає той матч. Це один з тих поєдинків, які запам'ятовуються на все життя. Англійці, по суті, вже зайняли перше місце і приїхали в Дніпропетровськ догравати групу. І наші переграли суперника саме за рахунок бажання. Тоді на старті поєдинку Щева не реалізував пенальті, а потім Назаренко вдався красивий дальній удар з рикошетом від Террі, після якої м'яч залетів точно в "дев'ятку". Там ще і Мілевський дальнім ударом(!) влучив у поперечину. Цей матч став першою перемогою збірної України над європейським, та й світовим, футбольним грандом.
Наступного разу українці з англійцями зійшлися на полі "Донбас-Арени" під час Євро-2012. І це той випадок, коли одна подія в матчі затьмарила собою все навколо. Українці грали непогано, але англійці володіли ситуацією на полі. Після досить простого гола в наші ворота у виконанні Руні, Мілевський вивів Девіча один на один з Хартом і той пробив прямо в голкіпера. М'яч полетів у сітку, перетнув лінію і Террі вибив його в поле. Цей незарахований гол Девіча - одна з найбільш прикрих подій в історії української збірної. Нарівні з голом від Словенії у ворота Шовковського.
А потім настав відбір на ЧС-2014 і ми знову потрапили в групу з англійцями. І перший матч відбору був якраз на "Уемблі". Напевно, таку заведену збірну України ми не бачили ще ніколи. Це був той випадок, коли можна було з гордістю дивитися на гру української збірної. Нашу перевагу на полі увінчав шикарний гол Коноплянки під кінець першого тайму. Правда, втримати цю перевагу українцям не вдалося - Хачеріді зіграв рукою в своїй штрафній і Лемпард впевнено реалізував пенальті.
Наша збірна вже показала, що може грати з цим суперником у свій футбол і навіть перегравати їх. Зауважте, з першого матчу у 2000-му і до останнього пройшли досить приємні зміни в грі нашої команди. Ми тепер хочемо не просто грати з сильним суперником. Ми хочемо перемагати. І ми можемо собі дозволити це. Це приємно усвідомлювати, але збірна України по класу ні в чому не поступається англійцям. І зараз важливо цей свій клас підтримати.
Додамо, що РБК-Україна буде вести онлайн-трансляцію матчу Україна - Англія.