ua en ru

УКБС звернулася з листом до Президента України та голови ВР з проханням відхилити закон №0884 щодо збільшення регулятивного капіталу банків

Український Кредитно-Банківський Союз (УКБС) звернувся з листом до Президента України Віктора Януковича та голови ВР Володимира Литвина з проханням відхилити проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)" (реєстраційний №0884 від 23 листопада 2007 р.) щодо збільшення регулятивного капіталу банків. Про це повідомляє прес-служба УКБС.

В листі зазначається, що прийняття закону "матиме незворотні руйнівні наслідки для економіки країни та не дозволить повернутись на докризовий рівень економічного розвитку".

"Схвалення закону створить внутрішні перешкоди для інтеграції України в Європейський Союз та руйнації економіки держави внаслідок: запровадження механізму для переділу банківського ринку і примусового усунення з нього малих і середніх банків, а фактично - знищення 2/3 діючих банківських установ, якими акумульовано 40 млрд грн вкладів населення; введення у законодавство України норм, що суперечать міжнародним банківським нормам і Базельським вимогам до структури активів і капіталу банків та встановлюють майже у 10 разів завищені порівняно з країнами Євросоюзу та Росії вимоги до капіталу банків одночасно з нереально стислими строками їх впровадження; впровадження надмірної зарегульованості банківського ринку внаслідок необґрунтованого розширення повноважень банківського регулятора, що, в умовах надмірної закритості НБУ і відсутності його контакту з громадськістю створить систему банківського нагляду з необмеженими повноваженнями, які не підлягають ні контролю, ні впливу", - йдеться в листі.

В УКБС зазначають, що цей проект несе в собі загрозу нової фінансово-економічної кризи та невиконання плану надходжень до Державного бюджету. Також прийняття законопроекту стане каталізатором негативних явищ не тільки в банківській системі, а й в економіці країни в цілому, оскільки спровокує не об'єктивні ринкові процеси об'єднання банків, а виключно монополізацію банківського ринку та знищення малих і середніх банків, які, перш за все, обслуговують підприємства малого і середнього бізнесу.

Експерти УКБС відмічають, що "аналіз капіталізації банківської системи України свідчить, що вітчизняні банки постійно та планомірно здійснюють нарощення капіталу. Так, за 2005-2010 р.р. загальний обсяг регулятивного капіталу банківської системи збільшився майже у 14 разів (з 11,6 млрд грн до 153,9 млрд грн). При цьому, лише у 2010 р. регулятивний капітал банків збільшився на 13,3% (зі 135,8 млрд грн на початок 2010 р. до 153,9 млрд грн на 1 листопада 2010 р.); адекватність регулятивного капіталу банківської системи у 2010 році збільшилась на 12,8%".

"Наголошуємо, що норми законопроекту, направлені на ще більше скорочення кількості банків для українців, не відповідають ні світовій практиці, ні потребам української економіки. Адже сучасна антикризова політика розвинених країн, зокрема, США та Великобританії, спрямована на розукрупнення фінансових інститутів з метою уникнення руйнівних для суспільства наслідків банкрутства надмірно великих банків", - наголошується в листі.