Науковці визначили можливу зброю "звукових атак" на посольства США на Кубі та в Китаї
"Звукові атаки" на посольство США могли бути вчинені мікрохвильовою зброєю часів Холодної війни
Науковці, які досліджують природу "звукових атак", які відбулись на Кубі та Китаї у посольствах США восени минулого року, заявили про перші теорії про зброю, яку могли використати для цього. Про це повідомляє Business Insider.
Зокрема фахівці стверджують, що "звукові атаки" на посольства США, могли бути здійснені за допомогою мікрохвильової зброї часів Холодної війни. Ці мікрохвильові сигнали могли призвести до пошкоджень мозку у 33 американських посадовців, які працювали в посольствах США на Кубі та в Китаї, а також їх сімей.
Зазначається, що у 2016 року 24 американські дипломати та члени їх сімей захворіли після того, як, за заявами посадовців США, постраждали від "звукових атак". Жертви скаржились на втрату слуху, сильний головний біль, втрату рівноваги, набряки мозку і порушення когнітивних функцій.
Багато жертв заявляли, що чули дивні звуки перед появою симптомів. Один дипломат заявляє, що чув "скриплячий, різкий звук", від якого він прокинувся, коли перебував в номері готелю в Гавані. Інші кажуть, що чули "голосний дзвін та скрегіт високих тонів". Декотрі дипломати заявляли, що могли "входити і виходити з ділянок", де ці шуми були інтенсивними.
У травні 2018 року, щонайменше дев'ятьом американцям, які працювали при консульстві в Гуанчжоу, знадобилась медична евакуація після того, як один із працівників поскаржився на дивні звуки. Згодом понад 250 осіб, які працювали в дипломатичних місіях у Китаї, були евакуйовані.
Як припускає Business Insider, можливо, причиною цього випадку також стали атаки мікрохвильовою зброєю.
Офіс державного секретаря Майка Помпео відповів тоді, що буде створено спеціальну групи, аби дослідити "звукові атаки". Наразі Держдеп повідомив, що "розслідування ще не визначило джерело, чи причину нападу".
Теорію про шкоду від мікрохвиль висунув науковець Аллан Фрей у 1961 році, вона отримала назву "Ефект Фрея". Фрей намагався довести, що мікрохвилі можуть завдати серйозної шкоди мозку, подібної до фізичної травми.
Нагадаємо, 25 серпня 2017 року Держдепартамент повідомив, що щонайменше 16 працівників посольства США на Кубі постраждали від "акустичної атаки" наприкінці 2016 року.
Додамо, що Державний департамент США звинуватив владу Куби в "акустичних атаках" на американських дипломатів, у результаті яких деякі з них отримали проблеми зі слухом.