Вчені сподіваються, що зібрані ними дані можуть бути використані для запобігання нових епідемій СНІДу, Еболи або грипу
Дослідницька організація EcoHealth Alliance (базується у Нью-Йорку, США) склала "всесвітню карту загрози", на якій Латинська Америка представлена як потенційний розсадник вірусів, що загрожують у майбутньому здоров'ю всього людства, передає ВВС.
Так, дослідники вивчали ссавців і віруси, які вони переносять, а також контакти цих тварин з людиною.
У своєму звіті вони вказують, що найсерйознішу потенційну загрозу представляють кажани. Вчені сподіваються, що зібрані ними дані можуть бути використані для запобігання нових епідемій СНІДу, Еболи або грипу.
У роботі організації названі 17 зоонозних інфекцій, які можуть переносити всі види кажанів, і 10, носіями яких потенційно є все без винятку примати і гризуни.
Відзначимо, що ризик вірусів, які переносяться кажанами, визнаний глобальним, проте головна загроза походить з Південної Америки. Також зазначено, що загроза з боку гризунів є глобальною, однак головний осередок все ж знаходиться у Південній Америці.
"Потенційні гарячі точки відрізняються для різних груп ссавців в різних частинах земної кулі, проте загроза, що виходить від кажанів, перевершує багато інших", - пояснив один з авторів дослідження Кевін Олівал.
Автори дослідження сподіваються, що складені ними карти допоможуть всьому світу краще підготуватися до наступної епідемії.
"Наш головний посил полягає в тому, що всі ці епідемії виникають через вплив людини на навколишнє середовище. Наша відповідь: необхідно звести до мінімуму наші контакти з дикою природою, відмовившись від полювання і руйнування місця існування диких тварин", - підкреслив Олівал.
Нагадаємо, на початку 2017 року міжнародна група вчених заявила, що у світі існує кілька вірусів, які можуть привести до глобальної катастрофи. Серед них особливо варто виділити вірус Мерс і Ніпах і лихоманку Ласса.