Президент США Барак Обама опинився в центрі чи не найгучнішого зовнішньополітичного скандалу за весь час його президентства. Відбулося це на шостому саміті країн Південної і Північної Америки в колумбійському місті Картахена. Незадоволеність учасників зустрічі викликала відмова глави Білого дому пом'якшити санкції відносно Куби. На знак протесту від участі в саміті відмовилися Президенти Еквадору і Нікарагуа, а країни Боліваріанського альянсу погрозили бойкотувати подібні зустрічі, якщо Вашингтон не визнає Гавану повноправним членом програми регіонального партнерства, пише "Комерсант".
Вперше про свою незгоду з політикою США публічно заявили практично всі учасники саміту Америк, а єдиним результатом переговорів став обмін різкими заявами. Підсумковий же документ відмовилися підписати 28 з 30 глав держав, що брали участь в саміті. "Ніякої декларації не буде, нам так і не вдалося ні про що домовитися", - розвів руками господар саміту Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос.
Напередодні відкриття саміту в Білому домі не приховували, що розраховують використовувати зустрічі з главами країн Латинської Америки для зміцнення передвиборних позицій Барака Обами. "Іспаномовні виборці в США традиційно уважно стежать за ходом саміту Америк, - пояснив політолог Річард Фролік. - І біля Білого дому були всі підстави сподіватися на успіх. У 2009 році на саміті на Тринідаді і Тобаго першого чорношкірого Президента США зустрічали як нову рок-зірку".
Зазначимо, Обама в Картахені заявив, що США прагнуть до рівноправного партнерства з латиноамериканськими країнами.