Страйки на платинових і золотих копальнях в Південній Африці призвели до скорочення обсягів видобутку металів на більш ніж 1 млрд дол., ударивши по податковим надходженням, експорту та робочих місць. Про це повідомляє "Росія-24".
За оцінками Міністерства фінансів ЮАР, страйки на платино - і золотодобувних шахтах, за даними на вересень цього року, знизили обсяги видобутку гірничодобувної галузі на 1,15 млрд дол.
Згідно з заявою південноафриканського Мінфіну, "страйки негативно впливають на інвестиційний клімат в країні, а також погіршили перспективи зростання економіки до кінця 2012 р." Крім того, фінансові чиновники відзначили, що "зниження обсягів видобутку в гірничодобувній галузі і поширення акцій протесту призвели до зниження активності в промисловому і транспортному сегментах економіки, а також у секторі послуг. Негативний ефект від страйків може підсилитися, якщо страйки продовжаться".
Фінансові влада переглянула колишній свій прогноз на 2,7% за темпами зростання ВВП. З урахуванням негативного ефекту від страйків темпи зростання ВВП ПАР в цьому році тепер, за оцінками чиновників, повинні скласти 2,5%. Обсяги видобутку металів платинової групи за цей рік, за даними на вересень 2012 р., впали на 15,3% у порівнянні з аналогічним періодом в 2011 р.
Загальне зниження видобутку металів склало 3,3%. Зниження обсягів видобутку платини, золото і вугілля в ПАР частково було компенсовано збільшенням видобутку залізної руди на тлі досить сильного попиту з боку Китаю (у період до осені цього року).
Читайте також: У ПАР звільнені 12 тис. працівників платинової шахти, які відмовилися припинити страйк