ua en ru

Україна має реальні перспективи зміцнити свої позиції як одного з найбільших світових експортерів зерна, - М.Присяжнюк

Україна має реальні перспективи зміцнити свої позиції як одного з найбільших світових експортерів зерна та зробити вагомий внесок у подолання світової продовольчої кризи. Про це сьогодні перед засіданням уряду заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба міністерства.

За його словами, експортний потенціал України та методи захисту інтересів вітчизняних виробників зерна обговорюватимуться завтра на Міжнародній зерновій конференції, організованій Міжнародною Асоціацією Торгівлі Зерном та Кормами GAFTA та Українською зерновою Асоціацією за підтримки ФАО, ООН, Світового банку та МВФ. Тема цьогорічної конференції: "Вільна торгівля без бар'єрів: зерновий ринок та державна політика".
"Свою участь у Конференції підтвердили близько 1500 делегатів, включаючи представників багатьох світових бірж. Проведення заходу такого рівня саме в Києві є свідченням віри міжнародної спільноти у агропромисловий потенціал України, а також підтвердженням того факту, що наша країна впевнено відроджує втрачену у минулому столітті славу «світової житниці». Впродовж останніх років Україна стабільно перебуває в п'ятірці найбільших світових експортерів зерна", - повідомив міністр аграрної політики та продовольства України М.Присяжнюк.
За даними мінагрополітики, експорт продукції підприємств агропромислового комплексу за I квартал 2011 р. порівняно з аналогічним періодом 2010 р. збільшився на 41% і становив приблизно 900 млн дол.
Протягом 2011-2012 маркетингового року Україна планує експортувати 19-20 млн. тонн зернових. Традиційно пшениці вивезуть у рамках 8-9 млн. тонн, кукурудзи - у рамках 4 млн. тонн і ячменю - 5-6 млн т.
"На наш погляд, ми маємо реальну нагоду зміцнити свої лідерські позиції, бо плануємо впродовж наступних п'яти років наблизитись до 80 млн. тонн виробництва зерна та понад 30 млн. тонн його експорту", - зазначив очільник Мінагрополітики.
Разом з тим, уряду країни необхідно уважно контролювати ряд питань щодо ринку зерна, зокрема вплив цінових коливань на ньому на стрімке зростання інфляції, адже в споживчій корзині українця, на відміну від розвинених країн світу, близько 60% складають продовольчі товари.
"Відповідальне ставлення до цього питання дозволило зберегти стабільність цін на зерно та хлібобулочні вироби протягом цього року. Найближчим часом, зважаючи на близький початок нових жнив, ми плануємо звернутися до Уряду з клопотанням про відміну квотування експорту зерна. І ми не будемо ініціювати введення квот в наступному маркетинговому році доти, доки це не загрожуватиме продовольчій безпеці країни. Щодо цього питання у нас є повне порозуміння з зернотрейдерами та міжнародними фінансовими установами", - зазначив М.Присяжнюк.