У ПР немає голосів, щоб прийняти закон про прокуратуру, - Єфремов
У Партії регіонів не вистачає голосів, щоб прийняти закон про прокуратуру, так як за євроінтеграційні законопроекти КПУ традиційно не голосує. Про це заявив лідер фракції ПР Олександр Єфремов на брифінгу в парламенті.
Тому, як зазначив Єфремов, ці закони можуть бути прийняті тільки в разі консолідованого голосування більшості і опозиції парламенту.
Так, відповідаючи на питання, чи може в четвер бути розглянуті і прийняті законопроекти про лікування Юлії Тимошенко та про прокуратуру, Єфремов зазначив: "Тільки за умови, що за даними законопроектами будуть голосувати, консолідовано, представили опозиції. Якщо ми будемо бачити, що представники опозиції не хочуть вирішувати це питання, то у нас голосів самих немає, тому що ви знаєте, що комуністи за дані питання не голосують", - сказав Єфремов
Нагадаємо, 10 жовтня Єфремов заявляв про те, що всі євроінтеграційні закони крім двох, серед яких і закон про прокуратуру, будуть прийняті в найближчі 2-3 тижні. В той же день зазначалося, що проект закону "Про прокуратуру" буде зареєстрований у ВР вже в кінці жовтня, а Венеціанська комісія обіцяє незабаром надати висновок щодо нього.
За словами Єфремова, висновки Венеціанської комісії щодо даного законопроекту "можна спрогнозувати", оскільки попередні висновки щодо законопроекту про прокуратуру були позитивними.
В той же час, голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявляв, що як мінімум п'ять вимог Венеціанської комісії не були враховані у президентському проекті закону про прокуратуру, з-за чого опозиція пропонує напрацювати новий проект.
Спікер ВР Володимир Рибак з цього приводу говорив, що законопроект про прокуратуру може бути розглянутий на початку листопада 2013 р.
За його словами, Рада сьомого скликання вже прийняла 15 законів, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом: 4 закону, подані Президентом України, 4 - Кабінетом міністрів, 8 - депутатами більшості і опозиції.
Згідно законопроекту про прокуратуру в президентській редакції передбачається ліквідація функції так званого загального нагляду, а значить, прокуратура буде позбавлена повноважень здійснювати перевірку дотримання чинного законодавства, починаючи з будь-якого малого приватного підприємства і аж до Кабінету міністрів, не зможе самостійно виявляти порушення законів, проводити по ним досудове слідство, наглядати за цим наслідком і одночасно підтримувати по ньому державне обвинувачення, тобто за умови прийняття поданого Президентом законопроекту прокуратура не буде виконувати не властиві їй функції. Це стосується і функцій прокуратури щодо досудового слідства. Також проектом не передбачено існування слідчих підрозділів та спеціальних прокуратур - природоохоронних, військових транспортних та інших.
Сьогодні на службі в прокуратурі перебуває понад 15 тис. осіб і в разі прийняття нового законопроекту, ця чисельність суттєво зменшиться і, відповідно, зменшиться навантаження на держбюджет.
Нагадаємо, що "Закон про прокуратуру" є євроінтеграційним.