ua en ru

Тягнибок закликав нацменшини до боротьби з російською агресією

Національні меншини, які проживають в Україні, повинні засвідчити свою лояльність до країни і підтримати її територіальну цілісність та незалежність, засудивши агресію Росії. Про це на Закарпатті заявив лідер ВО "Свобода", кандидат у Президенти України Олег Тягнибок.

Лідер українських націоналістів наголосив, що протягом 23 років незалежності Україна робила все необхідне для захисту прав і вільного розвитку нацменшин.

"Зараз ми очікуємо від громадських об'єднань, що представляють національні меншини, чіткої політичної позиції на підтримку єдності української держави, засудження Путінської агресії та відмежування від будь-яких дій сепаратистів", - заявив кандидат у Президенти від націоналістів.

Тягнибок висловив надію, що нацменшини нададуть підтримку біженцям з окупованих територій і зон бойових дій, а також практичну допомогу українській армії і силовим структурам.

"У нашій історії вже були такі приклади. Під час Другої світової війни у складі УПА за Україну воювали національні підрозділи кримських татар, грузинів, литовців і багатьох інших національностей. Наша держава створила всі умови для того, щоб представники національних меншин відчули себе в Україні як вдома. Це стосується і етнічних росіян, культурні та мовні права яких в нашій країні (особливо в південно-східних регіонах) забезпечені навіть краще, ніж права корінної української нації. Те ж саме можна стверджувати і стосовно етнічних громад угорців Закарпаття та румунів на Буковині, яким держава надала всі можливості для збереження національної ідентичності", - зазначив Тягнибок.

"Свободівець" нагадав, що держава щороку витрачає близько 50 мільйонів гривень на забезпечення культурних потреб національних громад. При цьому офіційні звіти ОБСЄ, за його словами, неодноразово підтверджували, що в Україні немає проблем з порушенням етнічних, релігійних або мовних прав меншин.

"З урахуванням досвіду сусідніх з Україною країн ЄС, народні депутати-"свободівці" внесли на розгляд парламенту нову редакцію закону "Про національні меншини". Він запроваджує механізм створення органів територіального самоврядування нацменшин. А також передбачає офіційне використання мов меншин (поряд з державною українською мовою) на тих територіях, де кількість їх представників перевищує 30% населення, - додав політик. - Законопроект також надає право вказувати свою національність у паспортах та свідоцтвах про актах громадянського стану. Цей проект вже офіційно підтримали національні громади кримських татар і кримчаків".