Туреччина дала згоду на проведення газопроводу "Південний потік" по своїй території. Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на зустрічі з міністром енергетики Туреччини Танером Їлдизом.
У прес-релізі ВАТ "Газпром" наголошується, що дані всі необхідні і безумовні дозволи, які дозволяють безперешкодно реалізувати проект будівництва і експлуатації газопроводу "Південний потік" з Росії через виняткову економічну зону Туреччини.
"Дозвіл на будівництво, отриманий від Туреччини, - найсерйозніше підтвердження, що проект буде побудований в строгій відповідності з графіком, а саме - до кінця 2015 г.", - відзначив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер за підсумками підписання документу.
Він додав, що хотів би особливо подякувати турецьким друзям за конструктивну роботу і взаєморозуміння, особливо за оперативний розгляд всіх питань в останні дні поточного року. "Хотів би привітати всіх учасників проекту "Південний потік" і наших партнерів з отриманням дозволу на будівництво. Це хороший подарунок до Нового року", - сказав Міллер.
У III кварталі 2011 р. була завершена розробка звідного техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) "Південного потоку", що об'єднав у собі ТЕО морської ділянки, а також ТЕО будівництва національних ділянок газопроводу по території країн Південної і Центральної Європи. Результати ТЕО є основою для подальшої розробки проектної документації на об'єкти газотранспортної системи для поставок російського природного газу на ринки Центральної і Південної Європи по газопроводу "Південний потік".
В цілях диверсифікації маршрутів експортних постачань природного газу "Газпром" реалізує проект будівництва газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди.
16 вересня 2011 р. "Газпром", італійські ENI, німецька Wintershall Holding GmbH і французька EdF підписали угоду акціонерів морської ділянки проекту "Південний потік". Відповідно до документу, долі в морській ділянці проекту "Південний потік" розподілилися таким чином: "Газпром" - 50%, ENI - 20%, Wintershall Holding і EdF - по 15%. Вартість "Південного потоку" орієнтовно складе 15,5 млрд євро.