Туреччина має намір домовитися з США про захист найбільшого в країні імпортера іранської нафти від санкцій
Влада Туреччини розраховує домовитися з США про захист оператора нафтопереробних заводів Tupras - найбільшого в країні імпортера іранської нафти - від нових санкцій Вашингтона відносно Ісламської Республіки. Про це Reuters повідомив неназваний співробітник міністерства енергетики Туреччини.
За його словами, питання санкцій стане головним на порядку майбутніх консультацій представника турецького Міністерства енергетики з представником американського посольства.
Нагадаємо, напередодні Нового року Президент США Барак Обама затвердив пакет нових обмежувальних заходів відносно Ірану, які покликані скоротити доходи Тегерана від торгівлі нафтою. Відповідно до прийнятого закону, фінансові інститути та компанії, які продовжать вести операції з Центральним банком Ірану, автоматично втратять доступ до американської банківської системи.
При цьому документ дозволяє Обамі звільняти від санкцій компанії, які базуються в країнах, істотно звузивших свою співпрацю з Іраном, а також у тих випадках, коли це суперечить національним інтересам США або дестабілізує міжнародний енергетичний ринок.
Раніше міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз заявив, що Tupras продовжить закуповувати нафту в Ірану, "поки ситуація не зміниться".
Нагадаємо, 21 листопада 2011 р. США, Великобританія і Канада оголосили про введення відносно Ірану односторонніх санкцій, спрямованих проти енергетичного і фінансового секторів іранської економіки. При цьому влада Франції запропонували ввести нові "безпрецедентні" санкції, у тому числі заморозити активи Центрального банку Ірану, а також призупинити закупівлю іранської нафти.
Причиною нових санкцій стала доповідь Міжнародної організації з атомної енергії (МАГАТЕ), в якій повідомлялося, що Іран до 2003 р. вів роботи, спрямовані на створення ядерної зброї, і що така діяльність може вестися і до цього дня. США, Ізраїль і ряд країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить виключно мирний характер.
7 грудня 2011 р. країни ЄС досягли консенсусу з питання нафтового ембарго відносно Ірану.