Туреччина може відкликати посла з Парижа, якщо Франція введе відповідальність за заперечення геноциду вірмен в 1915 р
Туреччина може відкликати свого посла з Парижа, якщо Франція схвалить закон, що передбачає притягнення до відповідальності за заперечення геноциду вірмен 1915 р., жертвами якого стали, за різними оцінками, від 600 тис. до 1,5 млн осіб. Про це повідомив прес-секретар Посольства Туреччини в Парижі Енгін Солакоглу, передає Associated Press.
У жовтні ц. р. Президент Франції Ніколя Саркозі під час офіційного візиту до Вірменії закликав Туреччину визнати геноцид вірмен 1915 р. і повідомив про майбутнє ухвалення відповідного закону.
"Геноцид вірмен - це історичний факт. Його колективне заперечення - це набагато гірше, ніж якби його заперечувала одна людина. Туреччина є великою країною, і якщо вона перегляне свою історію, подібно до інших великих країн, це означатиме, що вона поважає себе", - заявив Саркозі під час відвідин Музею геноциду вірмен разом з нинішнім главою Вірменської Республіки Сержем Саргсяном.
Туреччина прагне увійти до числа країн - членів Європейського союзу (ЄС). Франція виступає проти цього через невизнання Анкарою подій 1915 р. геноцидом вірмен. За версією турецької сторони, тоді відбулися трагічні події, пов'язані з розпадом Османської імперії, під час яких загинула велика кількість як вірмен, так і турок.
Геноцид вірмен визнаний і засуджений багатьма країнами світу і впливовими міжнародними організаціям. Першим масові вбивства вірмен офіційно визнав і засудив парламент Уругваю. До держав, що визнає події 1915 р. геноцидом, відносяться Франція і Росія. В той же час низка впливових країн відмовляється визнати геноцид, зокрема Китай і США.