Туреччина і Росія досягли консенсусу з питання видачі дозволу на початок будівельних робіт в рамках газотранспортного проекту "Південний потік" і мають намір сьогодні в Москві підписати відповідний протокол про наміри. Про це Reuters повідомили в уряді Туреччини.
Співбесідники агентства уточнили, що позиція сторін була узгоджена на переговорах представників ВАТ "Газпром" і міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Танера Їлдиза, що пройшли напередодні в Анкарі.
Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що доля проекту "Південний потік" залежить від підсумків російсько-українських "газових" переговорів. "Південний потік" завжди був прив'язаний до України", - відзначив Міллер.
В цілях диверсифікації маршрутів експортних поставок природного газу "Газпром" реалізує проект будівництва газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди.
16 вересня 2011 р. "Газпром", ENI, Wintershall Holding GmbH і EdF підписали угоду акціонерів морської ділянки проекту "Південний потік". Відповідно до документу, долі в морській ділянці проекту "Південний потік" розподілилися таким чином: "Газпром" - 50%, Eni - 20%, Wintershall Holding і EdF - по 15%. Вартість "Південного потоку" орієнтовно складе 15,5 млрд євро.