Яценюк і Шефчович у Брюсселі обговорили питання енергетичної безпеки України
Під час візиту до Брюсселя у понеділок, 28 листопада, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк зустрівся з віце-президентом Європейської Комісії Марошем Шефчовичем. Про це повідомляє прес-служба політичної партії.
По завершенні зустрічі лідер "Народного фронту" повідомив, що обговорювалися питання, зокрема, енергетичної безпеки.
Він нагадав, що українська сторона подала до суду на російський "Газпром": "У першому кварталі наступного року очікуємо фінальне рішення Стокгольмського арбітражу". Яценюк наголосив, що проект "Північний потік-2", проти якого виступала Україна, зараз заблокований.
Водночас він підкреслив, що рішення Європейської Комісії про надання дозволу "Газпрому" на дозавантаження газогону OPAL "не відповідає Третьому енергетичному пакету і суперечить інтересам як України, Польщі і Словаччини, так і ЄС загалом".
"Необхідно в найкоротші терміни знайти рішення, оскільки Україна буде позбавлена до 20% транзиту російського газу територією України, так само як і Словаччина. І відповідно будуть зменшені доходи польських партнерів", - сказав лідер "Народного фронту".
Він також нагадав, що протягом двох років з допомогою Європейської комісії були підписані тристоронні угоди між Україною, Європейським Союзом та Російською Федерацією щодо зимового пакету і постачання газу: У цьому році ми сподіваємось, що це також вдасться".
Як зазначає прес-служба, триденний візит Яценюка до Брюсселя - це продовження серії міжнародних зустрічей лідера "Народного фронту".
Заплановані його зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском, головою Європейського Парламенту Мартіном Шульцем, із високими представниками Європейської Комісії, а також президентом Європейської народної партії Джозефом Даулем.
Зазначається, що на запрошення Атлантичної Ради Яценюк виступить як основний промовець на міжнародній конференції "Війна на Сході України: військовий конфлікт, дипломатія та гуманітарна криза", яка відбудеться у приміщенні Європейського парламенту за участю представників політичних, дипломатичних та експертних середовищ.