Ціни нафтових ф'ючерсів Brent і Light Sweet на початку дня знижуються
Ціни нафтових ф'ючерсів Brent і Light Sweet на початку дня знижуються на тлі стурбованості інвесторів відносно майбутньої американської економіки при невтішній ситуації в Європі, де боргові проблеми "периферійних" країн єврозони продовжують чинити негативний вплив на ринок, провокуючи зростання курсу долара і відхід інвесторів від ризикових активів , передає РБК.
Станом на 11:38 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (липень) - 111,89 (-0,41) при діапазоні котирувань 111,83-112,76;
- Light, Sweet Crude Oil (червень) - 99,62 (-0,48) при діапазоні котирувань 99,60-100,56.
Відзначимо, що в ході попередніх торгів підтримку нафтовим котируванням зробили дані Американського інституту нафти (American Petroleum Institute, API) за тижневими змінами запасів енергоносіїв в США. Згідно зі звітом цієї незалежної організації, запаси бензинів в США за тиждень по 13 травня ц.р. несподівано знизилися на 676 тис. бар., тоді як галузеві експерти очікували зростання на 800 тис. бар.
Крім того, напередодні, ввечері були опубліковані офіційні дані Міністерства енергетики США щодо запасів сирої нафти, бензинів і дистилятів у країні за минулий тиждень, які чимало здивували аналітиків. Згідно з доповіддю Міненергетики, комерційні запаси сирої нафти в США з 7 по 13 травня 2011 р. знизилися на 15 тис. бар. і склали 370,31 млн бар. Тим часом аналітики, опитані Reuters, прогнозували, що запаси нафти виросли за тиждень на 1 млн бар.
"Торги проходять на тлі стабільного долара і зростання котирувань на фондовому ринку. Дані Міненергетики США також послужили стимулом для "биків". Хоча все-таки ця тенденція відображає швидше одномоментні настрої, ніж є фундаментальною", - вважає аналітик німецького Commerzbank Карстен Фрітш.
З цією думкою погоджуються й інші експерти, вказуючи на те, що на сировинному ринку буде зберігатися волатильність, навіть незважаючи на сприятливі макроекономічні дані. Невизначеності додає і ситуація з грецьким держборгом. Відзначимо, що на минулій в Брюсселі зустрічі міністрів фінансів єврозони ясність у питання необхідності та термінів реструктуризації боргу Афін так і не була внесена.
Крім того, трейдери чекають моменту, коли Федеральна резервна система США почне піднімати базову облікову ставку, посилюючи монетарну політику. Тим часом американський Центробанк напередодні заявив, що причин для паніки немає і посилювання монетарної політики в найближчій перспективі не передбачається.