ua en ru

Ціни на нафту прискорили падіння попри можливе ембарго на поставки з Росії

Ціни на нафту прискорили падіння попри можливе ембарго на поставки з Росії Фото: ціни на нафту почали знижуватися (Getty Images)

Ціни на нафту продовжили падіння в п'ятницю, 22 квітня, наближаючись до тижневого падіння на 4%. На нафту впливають перспектива підвищення ставок, слабкіше світове зростання і блокуваннями COVID-19 в Китаї, що завдало шкоди попиту, навіть незважаючи на те, що Європейський союз розглядає ембарго на російську нафту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали 1,1%, до 107,16 доларів за барель в, в той час як ф'ючерси на американську нафту знизилися на 1,1%, до 102,62 доларів за барель.

Обидва еталонні контракти за тиждень знизилися приблизно на 4,0%.

Це був найменш волатильний торговельний тиждень з тих пір, як 24 лютого Росія почала вторгнення в Україну, що призвело до санкцій, які скоротили поставки російської нафти і змусили країни-споживачі вивільнити рекордний обсяг нафти з резервних запасів.

Побоювання з приводу російського конфлікту, що розпалює інфляцію і уповільнює економічне зростання, домінували на торгах у другій половині тижня, коли Міжнародний валютний фонд знизив свій прогноз зростання світової економіки майже на цілий процентний пункт.

Керуючий Центральним банком Китаю і Ган заявив у п'ятницю, що друга за величиною економіка світу не застрахована від зовнішніх потрясінь, а також відчуває тиск з боку спалахів covid.

До негативних настроїв щодо нафти додалися заяви голови Федеральної резервної системи США Джерома Пауелла в четвер, що вказують на агресивне підвищення процентних ставок, що призвело до зростання долара США, що зробило нафту дорожчою для покупців, що тримають інші валюти.

"Побоювання зростання в Китаї сьогодні чинять тиск на ціни на нафту в Азії, посилюються розпродажем акцій, що охопила ринки США в один момент, оскільки посилилися побоювання, що посилення ФРС може також підштовхнути США до уповільнення", - сказав Джеффрі Халлі, старший ринковий аналітик OANDA.

Але все це відбувається в умовах жорсткого ринку, який може зіткнутися з ще більш низькою пропозицією, якщо Європейський союз введе заборону на російську нафту.

Це можливе ембарго, триваючі санкції щодо Росії і дефіцит пропозиції, викликаний війною Росії проти України, допоможуть цінам на нафту залишатися високими в довгостроковій перспективі, вважає Тіна Тенг, аналітик CMC Markets.