У вівторок на 06:00 за київським часом ф'ючерси на дорогоцінні метали знаходилися на позначках: золото - 1242,14 дол./унція (+0,65%), срібло - 19,84 дол./унція (+0,68%), платину - 1375,52 дол./унція (+0,52%), паладій - 738,25 дол./унція (+0,44%).
Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів 9 грудня у Нью-Йорку зросла. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1241,40 дол./унція (+0,79%), срібло - 19,94 дол./унція (+1,54%), платину - 1381 дол./унція (+1,18%), паладій - 740 дол./унція (+0,14%).
Інакше як надзвичайно волатильною минулий тиждень в золоті, як втім, і в інших дорогоцінних металах, не назвеш.
Після феєричного зниження на початку минулого тижня послідував не менш фантастичний зліт, зниження у четвер, 5 грудня, і, нарешті, в п'ятницю, 6 грудня, після виходу статданих - стрімке зниження і не менш неймовірний ріст (зазначу, що денні коливання вкладалися в 3%). Експерти задаються питанням, чому такий ліквідний актив піддається таким коливанням, при цьому ціна практично не змінюється.
По-перше, за такої динаміки дорогоцінних металів спостерігається значне зниження ліквідності торгів у золоті і сріблі. По-друге, є невизначеність серед інвесторів щодо майбутнього золота. Так, зовсім недавно дуже великий інвестор (Джон Полсон) повідомив, що не має наміру збільшувати свої позиції в золоті до тих пір, поки не побачить прискорення інфляції.
І дійсно, поточні покупки, звичайно, можуть хеджувати інвесторів від прискорення інфляції, але можуть також виявитися передчасними. Таким чином, один з факторів підтримки котирувань золота сходить нанівець. По-третє, геополітична нестабільність стає менш значущою після початку переговорів з Іраном, відзначають експерти.
Золото могло б страхувати від економічної нестабільності, але економіка США зростає, проблеми в Європі дуже повільно, але вирішуються (принаймні, питання про розпад єврозони знято з порядку денного). Програма викупу ФРС, схоже, не має взагалі ніякої підтримки дорогоцінним металам, лише видно спекулятивні метання на очікуваннях продовження викупу, які швидко припиняються продавцями.
Експерти вважають, що на золоті потрібно ставити хрест. Просто час цього активу ще не настав. Занадто багато інвесторів купило його (і правильно зробили), намагаючись застрахуватися, і тепер частина хеджевих позицій закривають. Це тисне на котирування, оскільки при зниженні цін ще і виробники продають додаткові обсяги, щоб скоротити ефект зниження виручки. У той же час говорити про істотне зростання попиту або нестачі пропозиції поки не доводиться, а отже, не має сенсу ризикувати капіталом заради дуже обмеженого потенціалу зростання, вважають експерти.
Аналітики рекомендує зберігати позиції в золоті на рівні, достатньому для диверсифікації поточного портфеля, але не більше того.