ua en ru

Ціни на золото будуть знижуватися, досягнувши 1300 дол. за унцію до кінця 2013 р., - аналітики

Ціни на золото продовжать зниження, досягнувши 1300 дол. за унцію до кінця 2013 р, відзначають аналітики National Australia Bank (NAB).

На думку аналітиків, середня ціна на золото в жовтні 2013 р. знизилася на 2,5%, хоча у другій половині місяця ціни спот в цілому росли і в даний момент рухаються близько рівня 1340 дол. за унцію.

Згідно повідомлення аналітиків NAB, найближчим часом ключовою темою на товарному і фінансовому ринках залишиться волатильність. При цьому найбільш важливим драйвером для цін як і раніше буде невизначеність щодо часу відгуку стимулів. Хоча фактичні дані макроекономіки і важливі для ринку, їх вплив на ринок золота необов'язково буде звичним.

Ціни на цей дорогоцінний метал отримують підтримку від більш слабкої макростатистики із США завдяки очікуванням того, що ці дані збільшують шанси, що ФРС продовжить програму стимулювання економіки. Ця тенденція, швидше за все, збережеться до тих пір, поки не з'явиться велика визначеність щодо точного часу і розміру скорочення програми стимулювання, вважають аналітики NAB.

Незважаючи на те, що в минулому році золото втратило близько чверті своєї вартості, нервозність ринку, викликана невизначеністю щодо стимулів, не дає забути інвесторам про такі ролі золота як рятівна гавань і засіб заощадження.

В той час як уповільнення темпів зростання економічної активності може послабити підтримку ринку, в Індії та Китаї продовжать купувати золото, оскільки для цих країн воно є традиційним способом збереження багатства.

Взявши до уваги всі перераховані вище фактори, а також очікуване зростання пропозиції на світовому ринку золота, аналітики NAB прогнозують, що в короткостроковому періоді ціни на золото будуть отримувати підтримку, після чого, по мірі зменшення невизначеності, почнуть поступово знижуватися.

Хоча на тлі зовнішніх чинників попит на золото до кінця 2013 р. буде демонструвати волатильність, в цілому, до кінця поточного року, ціни знизяться в район 1300 дол. за унцію.

Після цього до кінця 2014 р. вони поступово опустяться до 1110 дол. за унцію, відбивши зростання економічної активності у великих розвинених країнах і підвищення попиту на ризикові активи з боку інвесторів, уклали аналітики NAB.