Ціни на нафтові ф'ючерси напередодні підвищилися, проте істотно не змінилися
Нафта на біржах у Лондоні і в Нью-Йорку за підсумками торгів 21 вересня 2011 р. подешевшала. При цьому ціни на нафтові ф'ючерси знизилися, проте істотно не змінилися, встановившись за підсумками дня вище, ніж вони були на початку поточного тижня (19 вересня).
Результати торгів на біржах для нафтових контрактів першої позиції 21 вересня склали:
- в Лондоні на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (листопад) знизилася на 18 центів (-0,2%) і встановилася на позначці 110,36 дол./бар. при діапазоні цін по операціях за сесію 108,92-112,44 дол./бар.;
- в Нью-Йорку на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (листопад) втратила 1 дол. рівно (-1,2%) і встановилася на позначці 85,92 дол./бар. при діапазоні цін по операціях за сесію 84,65-87,99 дол./бар.
Ціни на нафту напередодні знизилися під тиском долара, який подорожчав, і помітного зниження провідних фондових індексів. При цьому зазначені фактори повністю нівелювали позитивний вплив даних Міністерства енергетики США щодо запасів нафти і нафтопродуктів в країні.
Відзначимо, за даними Міністерства енергетики США, комерційні запаси сирої нафти в країні за підсумками звітного тижня скоротилися на 7,3 млн бар., що виявилося істотно кращими за очікування ринку і викликало помітне зростання нафтових котирувань. Так, вперше за три торгові дні котирування нафти Brent напередодні перевищили цінову відмітку 112 дол./бар., а котирування WTI (Light Sweet) впритул наблизилися до позначки 88 дол./бар.
Однак помітне зниження фондових індексів у Європі та в США не дозволило сформувати очікування підвищення попиту на енергоносії і зупинило зростання цін на нафтові ф'ючерси. Так, в Європі 21 вересня падіння фондових індексів перевищило 1,4%, а в США - 2%.
У той же час американський долар напередодні помітно подорожчав проти євро та інших світових валют, забезпечивши непривабливі умови для покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлені у валюті США. Індекс долара для шести провідних світових валюті 21 вересня зріс на 0,4% і досяг максимального значення приблизно за півтора тижні - 77,342 пункту.
Нагадаємо, за підсумками попереднього торгового дня (20 вересня) ціни на нафтові ф'ючерси підвищилися в середньому на 1,4%.