Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent зросли з початку дня більш ніж на 0,5%. Станом на 11:50 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.): - IPE Brent Crude (березень) - 111,62 (+0,64) при діапазоні котирувань 111,02-111,73; - Light, Sweet Crude Oil (березень) - 99,13 (+0,65) при діапазоні котирувань 98,37-99,21.
Позитивна динаміка в цінах по операціях з нафтовими ф'ючерсами багато в чому обумовлена позитивною реакцією європейського фондового ринку на дані про темпи зростання економіки Китаю, а також очікуваннями зниження в США запасів бензинів при менш суттєвому, ніж прогнозувалося напередодні, збільшенні в країні комерційних запасів сирої нафти.
За підсумками січня 2012 р. індекс активності в економіці Китаю PMI склав 50,5 пункту проти 50,3 пункту в грудні 2011 р. Тим часом, експерти прогнозували, що даний показник в січні не перевищить 50 пунктів. На цьому тлі провідні фондові індекси Європи зросли з відкриття торгів більш ніж на 1,5%.
На тлі даних з Китаю і зростання провідних європейських фондових індексів долар на FOREX потроху дешевшає проти євро та інших валют, що додатково сприяє зростанню нафтових котирувань. Індекс долара для шести провідних світових валют опустився нижче позначки 79,2 пункту, після того як на початку дня даний показник майже досяг значення 79,6 пункту.
Сьогодні в 17:30 за київським часом будуть опубліковані офіційні дані Міністерства енергетики США із запасів нафти і нафтопродуктів в країні. Тим часом, за попередніми даними аналітичної організації "Американський інститут нафти" (American Petroleum Institute, або скорочено API), комерційні запаси сирої нафти в США за підсумками звітного тижня, що завершився 20 січня, збільшилися на 2,01 млн бар., запаси бензинів знизилися майже на 500 тис. барр., а запаси важких дистилятів зросли на 970 тис. бар.
Напередодні увечері галузеві експерти прогнозували, що за підсумками звітного тижня, що завершився 20 січня, комерційні запаси сирої нафти в США могли збільшитися на 2,9-3,0 млн бар., а запаси бензинів могли вирости на 1,0-1,1 млн бар. У той же час запаси важких дистилятів, на думку галузевих фахівців, могли знизитися за звітний тиждень на 1,1-1,2 млн бар.
Зростанню цін на нафтові ф'ючерси сьогодні також сприяють їх технічні покупки. Напередодні офіційні ціни на нафту WTI (Light Sweet) і Brent змінилися різноспрямовано. Ціна нафти WTI за підсумками торгів 31 січня знизилася третій раз поспіль і вперше більш ніж за шість тижнів встановилася нижче позначки 98,5 дол./бар. Ціна нафти Brent знизилася, але змінилася неістотно і встановилася майже на 3 дол. нижче свого максимального котирування, що в ході торгів напередодні вперше майже за три тижні перевищило позначку 113 дол./бар.