ua en ru

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні знову знижуються

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні знову знижуються після того, як напередодні ціни на нафту вперше за шість торгових днів підвищилися і майже на третину відіграли своє падіння за попередні п'ять торгових сесій, передає РБК.
Станом на 11:55 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (червень) - 115,53 (-0,37) при діапазоні котирувань 113,58-116,06;
- Light, Sweet Crude Oil (червень) - 101,69 (-0,86) при діапазоні котирувань 100,12-102,69.
Зниження цін на нафтові ф'ючерси викликане ослабленням темпів технічного ралі, що почалося напередодні. Так, за підсумками торгів 9 травня ціни на нафтові ф'ючерси виросли в середньому на 5,9%. При цьому вперше за три торгові дні офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) знову встановилася вище за позначку 100 дол./бар., а ціна нафти Brent перевищила 115 дол./бар., що дещо послабило спекулятивну привабливість подальших покупок нафтових ф'ючерсів.
Ситуація на ринку FOREX сьогодні додатково перешкоджає активним покупкам нафтових ф'ючерсів. Долар США сьогодні дорожчає проти євро і інших валют, що не сприяє покупкам нафти, ціни на яку встановлені у валюті США.
Ціна нафти WTI знизилася з початку дня більш помітно, ніж ціна нафти Brent, що обумовлено третім з початку 2011 р. підвищенням нормативів обов'язкового резервування коштів для забезпечення операцій з ф'ючерсом Light Sweet. З сьогоднішнього дня біржовий збір за відкриття позиції по ф'ючерсу Light Sweet підвищується до 8,483 тис. дол за лот з 6,750 тис. дол, а плата за утримання відкритої позиції підвищується до 6,250 тис. дол з 5,000 тис. дол.
З початком травня на біржах зміцнилися побоювання надлишку пропозиції нафти на світовому ринку через можливе ослаблення попиту глобальної економіки на енергоносії. На цьому тлі ціни на нафтові ф'ючерси за період 2-6 травня різко знизилися і опустилися до найнижчого рівня з середини березня ц.р. У тому числі офіційна ціна нафти Brent впала на 13,3% - до 109,12 дол./бар., а офіційна ціна нафти WTI втратила 14,7% і опустилася до позначки 97,18 дол./бар.