Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent з початку сьогоднішнього дня трохи відіграли своє падіння напередодні. Сьогодні цінові показники по операціях з нафтовими ф'ючерсами трохи перевищують показники за попередній торговий день. Так, поточні ціни по операціях з нафтою Brent перевищують позначку 110 дол./бар., а поточні ціни по операціях з нафтою WTI (Light Sweet) перевищують значення 84 дол./бар.
Станом на 11:15 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (жовтень) - 111,02 (+0,94) при діапазоні котирувань 109,89-111,10;
- Light, Sweet Crude Oil (жовтень) - 84,54 (-1,91) при діапазоні котирувань 83,20-86,50.
Зростання котирувань Brent обумовлений технічними покупками. За попередні дві сесії ціна нафти Brent впала на 3,7%, опустившись до свого двотижневого мінімуму. У той же час негативна динаміка в цінах з операцій з нафтою WTI технічно пояснюється відсутністю торгової сесії на NYMEX напередодні у зв'язку з неробочим днем в США. Тому відлік цінових змін здійснюється сьогодні від офіційної ціни WTI за 2 вересня - 86,45 дол./бар.
Торги на ринку акцій країн АТР сьогодні вранці характеризувалися подальшим зниженням фондових індексів. Однак у Європі ринок акцій відкрився помірним зростанням фондових індикаторів, що підтримало нафтові котирування.
У той же час на міжнародному валютному ринку FOREX активного зміцнення американського долара сьогодні не спостерігається. Індекс долара для шести валют сьогодні опустився трохи нижче за позначку 75 пунктів, що дозволяє здійснювати покупки нафтових ф'ючерсів, ціни на які встановлені у валюті США.
Учасники ринку чекають сьогодні поновлення ділової активності в США після триденного уїк-енду. Можливо, що майбутнє відновлення торгів на американських біржах дозволить сьогодні трохи стабілізувати ситуацію на нафтовому ринку.
Нафтові компанії, що розробляють шельф Мексиканської затоки, сьогодні почнуть повертати на нафтові платформи евакуйовано персонал і почнуть поступово відновлювати видобуток нафти і газу в колишніх обсягах. На закінчення дня 5 серпня видобуток нафти на шельфі Мексиканської затоки скоротилася більш ніж на 60% (майже на 860 тис. бар./день) після того, як з нафтових платформ через тропічний шторм "Лі" було евакуйовано майже 38% робітників.