Ціни на нафту виросли більш ніж на 2%, так як багато компаній планують скоротити інвестиції в геологорозвідку після різкого падіння цін.
Ціни на нафту виросли більш ніж на 2%, так як багато компаній планують скоротити інвестиції в геологорозвідку після різкого падіння цін. Про це повідомляє Reuters.
До 13.55 по Києву ф'ючерси на Brent подорожчали на 1,62 дол. до 62,80 дол. за барель, а ф'ючерси на WTI - на 1,25 дол. до 57,72 дол.
Chevron Corp на невизначений час відклала плани буріння в морі Бофорта, а Marathon Oil в майбутньому році знизить капіталовкладення на 20%. Канадські нафтові компанії Husky Energy, MEG Energy і Penn West Petroleum також планують скоротити інвестиції.
Brent подешевшала на 50% з червня за рахунок підвищення видобутку нафти в США, відмови ОПЕК від зниження виробництва і слабке зростання світової економіки.
"Схоже, інвестори намагаються підтримати ціни близько 60 дол. за барель. Але оскільки США добувають багато нафти, тенденція до зниження цін продовжиться. Думаю, Brent все одно через деякий час знову впаде нижче 60 дол.", - сказав аналітик Phillip Futures в Сінгапурі Деніел Енг, додавши, що скорочення інвестицій у геологорозвідку почне позначатися на цінах у другому кварталі майбутнього року.
Запаси нафти в США знизилися на 847.000 барелів минулого тижня, за даними Управління енергетичної інформації, при прогнозі зниження на 2,3 млн барелів.
Падіння цін буде короткочасним, оскільки попит на нафту зростає, сказав міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі.
"Я з оптимізмом дивлюся в майбутнє. Те, що зараз відбувається в світі - це тимчасова ситуація, яка пройде", - процитувало Наїмі державне інформаційне агентство Саудівської Аравії SPA.
Саудівська Аравія, найбільший в ОПЕК виробник і експортер нафти, в жовтні підвищила експорт до 6,9 мільйона барелів на добу з 6,7 мільйона у вересні.
Нагадаємо, сьогодні вранці ціна нафтової корзини ОПЕК оновила мінімум 5,7 років, опустившись до позначки 55,64 дол./барель.
Сьогодні Президент Росії Володимир Путін заявив, що вважає невигідним для ОПЕК і США утримувати низькі ціни на нафту.