Світові ціни на нафту істотно знизилися на тлі поганої макроекономічної статистики із США, що посилила падіння на фондових і сировинних ринках. Вартість північноморської нафти Brent на ICE до 18:15 за київським часом впала на 2,6 дол., опустившись нижче 108 дол./бар., тоді як ціна на техаську Light Sweet Crude Oil (WTI) впала більш ніж на 4 дол., спрямувавшись до відмітки 83,5 дол./бар.
Основною причиною неспокою інвесторів залишається слабке економічне зростання розвинених держав. Проблеми в США і Європі примушують ринки чуйно прислухатися до будь-яких новин, які можуть пролити світло на стан їх економік. Сьогодні ж новинний фон був виключно негативним і це визначило обвал фондових ринків.
Спочатку ринки акцій в Європі відкрилися в мінусі на тлі розчарування в підсумках зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель з президентом Франції Ніколя Саркозі. Обидва лідери продемонстрували відсутність готового вирішення проблем єврозони, що привело інвесторів у смуток.
Потім вийшла зовсім не надихаюча доповідь банку Morgan Stanley, який знизив прогноз по світовій економіці на цей і наступний роки до 3,9% і 3,8% відповідно (колишній прогноз - 4,5% і 4,2%). Банк пояснив це тим, що США і Європа "небезпечно наблизилися до рецесії".
Масла у вогонь підлив і індекс ділової активності ФРБ Філадельфії, який несподівано звалився до мінус 30,7 пункту (при прогнозі в плюс 0,5 пункту). Такого різкого погіршення не чекав ніхто, а в сукупності з поганими даними по інфляції, безробіттю і ринку житла розпродажі прийняли напівпанічний характер.
В результаті провідні індекси бірж США і Європи рухнули на 4-5%, а російський ринок акцій завершив день падінням на 3,7-4,5%.