ua en ru

Ціни на нафту на біржах знову знизилися, оновивши мінімуми

Нефть на биржах в Лондоне и в Нью-Йорке по итогам торгов 1 октября 2014 г. снова подешевела, в результате чего официальные цены на нефтяные фьючерсы обновили свои минимумы, пройденные днем ранее.

Нафта на біржах у Лондоні та в Нью-Йорку за підсумками торгів 1 жовтня 2014 р. знову подешевшала, в результаті чого офіційні ціни на нафтові ф'ючерси оновили свої мінімуми, пройдені днем раніше.

Результати біржових торгів для нафтових контрактів першої позиції напередодні склали:

- офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (листопад) на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ІСЕ Futures Europe) в Лондоні знизилася на 0,51 дол. (-0,5%) і встановилася на позначці 94,16 дол. за бар. (найнижчий показник з 28 червня 2012 р.) при діапазоні котирувань 93,78-96,23 дол. за бар.;

- офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (листопад) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку опустилася на 0,43 дол. (-0,4%) і встановилася на позначці 90,73 дол. за бар. (найнижчий показник з 23 квітня 2013 р.) при діапазоні котирувань 90,47-92,96 дол. за бар.

Нафта на біржах напередодні подешевшала незважаючи на те, що її комерційні запаси в США, а також запаси похідних енергоносіїв за підсумками минулого звітного тижня, що завершився 26 квітня, помітно знизилися. Як повідомило напередодні Міністерство енергетики США, комерційні запаси сирої нафти в країні знизилися за звітний тиждень на 1,4 млн бар., запаси бензину зменшилися на 1,8 млн бар., а запаси важких дистилятів скоротилися на 2,9 млн бар.

Проте, як вважають аналітики, цих даних виявилося недостатньо, щоб переламати спадний тренд ринку нафтових ф'ючерсів, який напередодні залишався під тиском побоювань надлишку пропозиції чорного золота на світовому ринку. Учасники ринку побоюються, що майбутнє скорочення нафтовидобутку країнами ОПЕК не зможе виправити ситуацію, якщо аналогічні кроки не зроблять і інші країни-виробники нафти, не складаються в цій організації.

У той же час, як випливало з доповіді головного енергетичного відомства США, при скороченні в країні запасів сирої нафти її первинна переробка за минулий звітний тиждень скоротилася на 3,2% і опустилася до найнижчого рівня за три місяці - до 15,689 млн бар./день. При цьому імпорт нафти за тиждень збільшився на 6% і майже досяг рівня 7,3 млн бар./день. Разом з тим запаси нафти на терміналі Кушинг в Оклахомі (найбільшому нафтовому сховище США) збільшилися за звітний період більш ніж на 300 тис. бар. і досягли максимуму за п'ять тижнів, перевищивши рівень 20,5 млн бар.